Efektivní přenos výkonu na podložku

Na výstavě Techagro nemohl chybět stánek společnost Trelleborg, jež je specialistou na výrobu zemědělských a průmyslových pneumatik. V oblasti zemědělství je strategickým cílem společnosti rozvoj a inovace, která uspokojí potřeby rostoucího trhu se zemědělskou technikou a zároveň klade důraz na udržitelnost a životní prostředí.

V tomto směru Trelleborg prezentuje pneumatiky s technologií IF, která nabízí možnost nahuštění pneumatik na nižší tlak při zachování její nosnosti. Výsledkem je menší utužení půdy, lepší trakce a snížení prokluzu a tím i spotřeby paliva.
Na stánku byla vystavena pneumatika řady TM 1000 o rozměrech 710/75 R42 pro traktory s výkonem přes 300 koní. Také tato pneumatika byla vyvinuta s technologií IF, jenž zahrnuje nový design bočnice, pokrokový koncept běhounu a také nové materiály příznivé pro životní prostředí. V praxi nová technologie představuje lepší trakci, menší prokluzy, tím pádem úsporu času i pohonných hmot. Výhodou je široká stopa pneumatiky, která je až o 10% větší než u prémiové pneumatiky konkurenční značky. Tato vlastnost nabízí lepší rozložení hmotnosti a kromě již avizované lepší trakce i snížení udusání půdy. V neposlední řadě přináší nová technologie i méně vibrací přenášených na řidiče a tím zabezpečuje prémiový komfort nezbytný pro dlouhé pracovní dny.
Trelleborg nezaostává ani ve světě moderních komunikačních prostředků a svým zákazníkům nabízí celou řadu aplikací zefektivňujících jejich práci. Je jím například Tire Efficiency, jenž umí po zadání parametrů vypočítat, která pneumatika Trelleborg je pro daný stroj a úkol nejefektivnější, tj. při jejím užití jsou sníženy jak náklady, tak pracovní čas. Mezi parametry, které je nutné zadat jsou informace o traktoru, hmotnosti dotížení či použitých nástrojích vpředu  a vzadu. Další aplikací v balíčku je Trelleborg Dealer Locator. Ta dokáže vybrat a zobrazit nejbližšího prodejce v zadané oblasti. Aplikace přitom používá oblíbenou technologii google.maps, takže se uživatel snadno orientuje v známém prostředí.
V aplikace aTraction App si můžete číst. Jde o mnohojazyčnou e-publikaci nabízející svým čtenářům přehled o nejnovějších produktech a trendech v zemědělském průmyslu.
Poslední dvě již známé aplikace Tire Book a Tire iBrochure prošly inovacemi a všechny spolu s nově prezentovanými jsou k dispozici pro chytré telefony a tablety jak se systémem iOS tak Android.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *