27.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivní samojízdné krmné vozy

Na Představení novinek, které uspořádala společnost Agrozet České Budějovice v pavilónu Z Výstaviště České Budějovice, bylo možné si prohlédnout také samojízdný  míchací krmný vůz z řady SILOKING SelfLine 4.0 System 500+. Tyto vozy jsou díky své spolehlivosti využívány chovateli po celém světě.

Na stroji je nápadné, že využívá osvědčenou kombinaci frézy s pracovním záběrem dva metry s 58 noži pro šetrný odběr krmiva a perfektně tvarovaným frézovacím kanálem. Ten je umístěn téměř uprostřed stroje a svojí konstantní šířkou 70 cm zajišťuje rychlý a plynulý tok veškerých druhů odebíraných krmiv do zásobníku.

K pohonu u všech modelů řady SelfLine 4.0 slouží motory Volvo. Pro modelové řady SelfLine 4.0 System 500+ se nově používají šestiválcové motory splňující emisní normu Stupeň V. Motory mají zdvihový objem 7,7 l a výkon 185 kW (252 k). Vyznačují se vysokým točivým momentem 1175 Nm již při 1400 ot./min. a z toho vyplývá nižší spotřeba paliva. Servisní interval pro výměnu motorového oleje je každých 1000 Mh.  V porovnání s předchozí technologií motorů krmných vozů toto znamená prodloužený servisní interval o dvojnásobek.

Další novinkou je sofistikovaný systém filtrace zpětné větve hydrauliky Bosch Rexroth. U řady SelfLine 4.0 jsou všechny komponenty, od frézovací hlavy po míchací šneky, poháněny hydraulicky. Díky novému filtračnímu systému s filtrem na zpětné větvi se hydraulický olej optimálně čistí. To umožňuje servisní intervaly výměny hydraulického oleje po 1000 Mh a vede k možnosti používání standardního hydraulického oleje a filtrů.

Optimální tvar zásobníku dovoluje zachování struktury krmiva a zároveň perfektní promíchání veškerých komponentů krmné dávky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down