Eima 2010 – větší než minule

Více než 1600 vystavovatelů, kteří svoji techniku prezentovali na ploše větší než 200 000 m2. Taková byla letošní Eima, výstava zemědělské techniky, která se ve dvouletém cyklu koná v italské Bologni.

Jako i v minulých letech byly vystavovatelé především z řad domácích výrobců, ale většina renomovaných světových značek měla své zastoupení rovněž. A jako i v minulých letech souvisela vystavovaná techniky hodně se zaměřením italského zemědělství. Mimo klasických strojů vhodných do rostlinné a živočišné výroby, tak návštěvníci mohli shlédnout i velké množství techniky určené do sadů a vinic. A to se jako obvykle promítlo i do oceněných exponátů v nichž bylo klasických strojů určených pro polní výrobu poskromnu.
Během výstavy proběhlo i slavnostní vyhlášení soutěže Traktor roku, v níž dvacet nezávislých novinářů z dvaceti evropských zemí volí traktor, který má podle jejich mínění nejvíce předností a široké možnosti uplatnění v zemědělské praxi. Traktorem roku 2011 se stal Fendt 828 Vario, mezi speciály získal nejvíce bodů Landini Rex 110 F a jako traktor s nejlepším designem byl zvolen New Holland T7.210.
Více informací o Eimě, oceněných exponátech i soutěži Traktor roku přineseme v týdeníku Zemědělec a měsíčníku Mechanizace zemědělství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *