11.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EIMA 2024 proběhne od 6. do 10. listopadu 2024 v Bologni

V pátek osmého března zástupci společnosti FederUnacoma oznámili, že 46. ročník mezinárodní výstavy zemědělské techniky EIMA 2024 bude uspořádán na výstavišti v italské Bologni v době od 6. do 10. listopadu. Ročník 2024 slibuje rekordní čísla a novou sekci věnovanou demonstračním testům dronů, zemědělských robotů a pokročilých digitálních systémů.

Organizační mašinérie EIMA 2024 jede na plné obrátky a chystá nezapomenutelný ročník. Mezinárodní veletrh strojů a zařízení pro zemědělství, lesnictví, živočišnou výrobu, bioenergetiku a zeleň, který se bude konat na veletrhu v Bologni od 6. do 10. listopadu, má již zamluveno přibližně 1 500 vystavovatelů a stále dostává další žádosti o účast z celého světa.

Téměř celá plocha výstaviště zaplněna

Osm měsíců před zahájením výstavy již EIMA International vyčlenila téměř veškerou dostupnou výstavní plochu ve čtvrti BolognaFiere a využila kryté pavilony i velké venkovní prostory pro praktické ukázky samojízdných zemědělských i lesnických strojů. Velmi široká škála produktů a přítomnost všech hlavních značek techniky pro zemědělství vedou zástupce organizátora k tomu, že očekávají úspěch i u veřejnosti.

A to po rekordní účasti ročníku 2022 veletrhu EIMA, který znamenal historické maximum pro akci s 330 tisíci účastníky a oficiálními delegacemi z 80 zemí. Vyplývá to z tiskové konference, která se dnes konala na veletrhu Enoliexpo na veletrhu Fiera del Levante v Bari v rámci výstavy Enoliexpo.

Jedna z "top" událostí

Simona Rapastella, generální ředitelka federace Confindustria, která zastupuje výrobce zemědělských strojů a která je přímým organizátorem boloňské akce, řekla: "V průběhu let se EIMA etablovala jako jedna z "top" událostí nejen v agromechanickém sektoru, ale v absolutním smyslu i na veletržní scéně díky technickému obsahu a také ekonomicko-politickým hodnotám, které z ní činí referenční bod pro hospodářské subjekty, zemědělce, dodavatele, techniky,  profesní a obchodní organizace, jakož i výzkumné pracovníky, studenty, orgány veřejné správy, obce a hobby zemědělce.

Více než 50 tisíc modelů strojů

Výstava, která představuje více než 50 tisíc modelů strojů a zařízení, je rozdělena do 14 makroproduktových sektorů (od traktorů po stroje na zpracování půdy, od kombajnů po techniku pro ošetření rostlin a systémy pro živočišnou výrobu). Dále má EIMA 2024 ještě pět specializovaných salonů, které se věnují komponentům (Componenti), bioenergii (Energy),  zahradnictví (Green), zavlažování (Idrotech) a pokročilé elektronice (Digital).

Inovace na jednom místě

"Inovace jsou silnou stránkou EIMA International," zdůraznila Rapastella, “která v roce 2024 představuje také prestižní soutěžní výstavu technických inovací; zatímco ukázky bioenergetických dodavatelských řetězců, přehlídka traktorů finalistů soutěže Traktor roku, testy Green E-motion, věnované zahradnickým strojům a strojům pro péči o zeleň, ale i ukázky dronů a zemědělských robotů v oblasti REAL (Robotika a elektronika pro zemědělství naživo), která je jednou z novinek tohoto ročníku, budou mít informativní charakter".*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down