29.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektrická vozidla s evropským přístupem

Výrobky čínské provenience stále nemají renomé těch evropských. Ovšem výrobní technologie nejlidnatější země světa se stále vylepšují a tamní produkty začínají těm evropským konkurovat a to nejen cenou. Byť ta stále zůstává základním plusem takovéto techniky a dobrým příkladem toho jsou vozidla od firmy Energy Adventure.

Ta ve spolupráci s čínským výrobcem dováží a v ČR upravuje malá elektrická vozidla, z nichž nejpopulárnější jsou tříkolky Advento, určené pro přepravu osob a lehkých nákladů. Úpravy spočívají nejen v demontování některých prvků výbavy, ale i celkové kontrole dodávaných komponentů, montáže a jejímu přizpůsobení na takzvaně evropský přístup, který předpokládá vyšší preciznost práce a tím i životnost techniky. A mimoto též pro nás běžné věci, jako je záruka, prodej náhradních dílů a servis.  Díky jednoduché konstrukci přitom není problém si některé díly vyměnit svépomocí a po uplynutí záruční doby si tak svoje elektro-vozítko servisovat svépomocí. Využití Adventa je široké. Ve stájích, zahradnictví, zoologických zahradách, v komunální sféře, ale také na stavbách při převozu nářadí a lehkého nákladu.

Modelová řada Advento se vyrábí v několika provedeních, lišících se zejména kapacitou a provedením korby, která může být i hydraulicky sklápěná. Nejoblíbenější je model Advento Maxi s gelovými akumulátory o kapacitě 20 Ah při jmenovitém napětí 48 V a s motorem o výkonu 850 W. Jeho maximální nosnost včetně řidiče dosahuje 400 kg, nejvyšší rychlost jízdy 24 km/h a dojezdová vzdálenost asi 40 km. Nabíjení akumulátorů se provádí z běžné zásuvky na 230 V a podle stupně jejich vybití a procenta finálního nabití trvá 4 až 8 hodin. Model Maxi je možné přihlásit na dopravním inspektorátu a vybavit registračními značkami, a přestože je určen především pro práci v areálech, zvládne i jízdu po nezpevněném povrchu.

Registrační značky může mít i čtyřkolové vozítko 4GO, které je určeno nejen pro přepravu osob se sníženou pohyblivostí. Využití při dopravě osob najde i ve výrobních halách, skladech a podobných průmyslových objektech. Disponuje o něco nižším výkonem než tříkolka, (500 W), ale kapacita akumulátorů je stejná a dojezdová vzdálenost též. Polohovatelné sedadlo umožňuje pohodlné nastupování, loketní opěrky pohodlnou jízdu a jednoduché ovládání zvládne každý. Z pohledu bezpečnosti nechybí možnost brzdění elektromotorem.

Pro malé motorkáře je určen třetí produkt firmy Energy Adventure. Je jím elektrická motorka Push. Ta je vyráběna ve verzích Mini a Maxi a maximální rychlost jízdy (18 km/h) je možné elektronicky omezit tak, aby vyhověla motorickým schopnostem dítěte. A též aktuálním fyzickým schopnostem rodičů, aby jim jejich potomek s motorkou někam nezmizel.*       


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down