Evropský den francouzské techniky

Před čtyřmi lety se poblíž středočeských Hořovic uskutečnil premiérový Evropský den strojů Kuhn na zpracování půdy a setí. Druhý ročník této akce pod názvem Evropský polní den Kuhn se uskutečnil letos v polovině září. S nejnovějším výrobním sortimentem techniky na zpracování půdy a setí se během týdne seznamovali obchodní zástupci firmy Kuhn z celé Evropy. Ve čtvrtek 15. září si pak na své přišli zemědělci, kterým zástupci firmy KUHN CENTER CZ představili více než třicet souprav, z nichž osmnáct se zúčastnilo praktické ukázky na poli. Další stroje Kuhn si pak mohli farmáři prohlédnout v rozsáhlé expozici.

Praktickou ukázku zahájily talířové a radličkové kypřiče, za nimiž vyjel do ztvrdlé ornice secí stroj roku 2015 Espro 6000 R a dva pluhy – čtyřradličný nesený a sedmiradličný polonesený. Po nich si v Hořovicích odbyl evropskou premiéru kompaktor Prolander 7500. Pro zemědělce jsou připraveny dva modely o záběru 7,5 a 6 metrů určené k mělké podmítce nebo předseťové přípravě. Praktická ukázka pokračovala předvedením klasických a přesných secích strojů a pak už přišly na řadu dva stroje pro řádkovou kultivaci půdy strip-till. Právě této technologii byla věnovaná přednáška Ing. Marcela Herouta, agronoma ZD Krásná Hora nad Vltavou, a. s., který seznámil přítomné s praktickými zkušenostmi při pěstování kukuřice s využitím půdoochranných technologií.

Pro návštěvníky bylo připraveno nejen bohaté občerstvení, ale také velice zajímavá aukce tříradličného pluhu Kuhn Multi Master v ceně 200 tisíc korun bez DPH. Z vyvolávací ceny 49 tisíc korun se konečná částka vyšplhala na 145 tisíc korun.

K Evropskému polnímu dnu Kuhn se vrátíme v příštích číslech týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *