Evropský den opět v Hořovicích

Jsou to téměř čtyři roky. Začátkem října 2012 proběhl velký polní den poblíž Hořovic ve středních Čechách. Prezentovány zde byly stroje na zpracování půdy a setí francouzské společnosti KUHN a prezentovala je společnost KUHN CENTER CZ, která byla v té době nováčkem na trhu se zemědělskou technikou. Tato akce svým rozsahem neměla do té doby v České republice obdoby.

Během týdne probíhala odborná školení zástupců importérských a distribučních firem z celé Evropy včetně České republiky, závěrem bylo pro širokou odbornou veřejnost připraveno předvádění těchto strojů. Nutno říci, že jak svým rozsahem, tak zaměřením to bylo pro značku KUHN v Čechách něco nového. Akce zaměřená pouze na zpracování půdy tohoto francouzského výrobce zde byla vůbec poprvé. A protože se říká, že dobrého pomálu, uběhly dlouhé čtyři roky, než dostanou čeští zemědělci šanci navštívit podobnou akci znovu.

Evropský den KUHN

V polovině září 2016 proběhne Evropský den KUHN znovu, znovu se odehraje v Hořovicích, v sídle společnosti KUHN CENTER CZ – výhradního importéra značky KUHN do České republiky. Znovu se mohou návštěvníci těšit na ukázku kompletního sortimentu strojů na zpracování půdy, doplněné o další stroje z široké nabídky francouzského výrobce. Znovu budou k vidění stroje, které ještě v České republice nikdy prezentovány nebyly. Na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

Vari-Challenger

Poslední ze zástupců velkých pluhů vyráběných v západní Francii v Chateaubriant. Velký desetiradličný pluh s vlastní nápravou určený pro intenzivní orbu na velkých výměrách. Tento pluh zde byl ve fázi prototypu testován na vybraných pozemcích na podzim loňského roku. V zemědělském podniku ZOD Habry zoral během 24 hodin téměř 88 hektarů. Díky variabilní změně záběru orebních těles a možnosti při práci zvednout zadní rám a orat na poloviční záběr umožňuje nejen vysoké výkony, ale také kvalitní ukončení orby a práci na souvratích. Stejně jako jiné pluhy KUHN s variabilní změnou záběru, jsou i zde všechna táhla tohoto systému ukrytá v rámu tak, aby nehrozilo jejich poškození. Vzhledem k umístění je celý systém postaven bez nutnosti údržby nebo pravidelného mazání.

Prolander

Stroje na poslední předseťovou přípravu půdy jsou v České republice velmi oblíbené. Téměř všichni výrobci strojů na zpracování půdy mají tento stroj ve své nabídce. Také KUHN zařadil do své výrobní řady tento stroj. Abychom si byli jisti, že bude jako novinka splňovat náročné podmínky českého zemědělství, byl jeho prototyp provozován téměř dvě sezóny v severních Čechách ve společnosti BPS Velká Bukovina. Ač novinka, můžeme si být jisti o jeho kvalitě prověřené v náročných podmínkách českého zemědělství.

Discolander

Někteří zemědělci tvrdí, že doba intenzivního používání těžkých diskových podmítačů je pryč. Moderní jsou krátké disky s nezávislým zavěšením a vysokými pracovními rychlostmi. Poslední trendy výroby ale ukazují, že myšlenka disků s velkým průměrem je více než aktuální. Discolander umožňuje při práci měnit pracovní úhel disků a reagovat na změnu půdních podmínek z kabiny traktoru. Diskové sekce jsou odpružené, aby komfort obsluhy a kvalita výsledné práce za strojem vyhověly náročným požadavkům farmářů. S těžkým páteřovým rámem má stroj nespornou výhodu pronikání do půdy bez ohledu na podmínky, loňské zkušenosti mnohých zemědělců hovoří o tom, že právě hmotnost stroje je při extrémním suchu velmi důležitým aspektem kvalitní práce.

A mnoho dalšího

Kromě těchto strojů návštěvníci uvidí při práci bezorebné secí stroje Espro, které získaly ocenění Secí stroj roku 2015 na výstavě SIMA 2015. Bude předveden koncept pásového zpracování půdy Striger s následným přesným setím do připravených řádků. Při práci bude k vidění také podmítač Performer v záběru 6 metrů, který splňuje ty nejnáročnější požadavky z pohledu intenzity a efektivity práce. Z dalších strojů bude představen nový tažený postřikovač Lexis s hliníkovými rameny a 3000litrovou nádrží, návštěvníci uvidí rozmetadla minerálních hnojiv Axis se systémem EMC, polní mulčovače RM a mnoho dalších strojů z výrobního programu KUHN, včetně ukázek velmi oblíbeného pícninářského programu. Návštěvníci budou mít šanci seznámit se s kompletním sortimentem, kvalitou výsledné práce, a také úrovní zpracování jednotlivých strojů. Předvedené stroje dokážou, že Kuhn si za kvalitou svých strojů stojí a ne nadarmo je největším výrobcem závěsné techniky v Evropě.

Ing. Marcel Krumphanzl

KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *