Evropský Master Cup 2017 se jel v Kameni

Doprovodný program Dne Zemědělce v Kameni je tradičně poutavou příležitostí, jak se blížeji seznámit s tím, co moderní zemědělská technika dokáže. Možnost zažít na vlastní kůži severské traktory Valtra měl každý účastník akce s názvem Evropský Master Cup 2017, organizované společností Topagri.

Název této akce byl přiléhavý – šlo o to, projet speciálně připravenou dráhu bez vybočení a bez kontaktu s kuželi v co nejkratším čase. První úsek byl přímý, takže bylo možné se s traktorem pěkně rozjet. Potom ale následovalo několik méně či více ostrých zatáček, kde bylo třeba šlápnout na brzdu, ve správnou chvíli také razantně otočit volantem, a to vše vhodně kombinovat se zrychlováním. Dráha vedla po poli, kde se zároveň vyskytovaly i nerovnosti povrchu. Jejich vliv byl značně redukován díky kvalitnímu pneumatickému odpružení přední nápravy Aires+ i kabiny (AutoComfort).

Kromě toho bylo i jednoduché ovládání samotného pojezdu, díky tomu, že se závodilo s traktorem Valtra T214 Direct. V celém rozsahu se rychlost pojezdu ovládala pomocí pojezdového pedálu a pojezd byl zcela plynulý. Přitom při projíždění ostrých zatáček se šestiválcovým traktorem byl neocenitelnou výhodou široký výhled na přední kola ze sedadla řidiče. Napomáhá tomu bohaté prosklení kabiny až k rovné podlaze, úzké sloupky a také dolů se zužující kapota motoru spolu s vhodně komponovanými blatníky s vychylovači.

Poutavé bylo nejen řízení traktoru včetně finiše do cíle, ale i sledování jednotlivých závodníků, přičemž některým řidičům odvaha nechyběla a traktor tak jel chvílemi i po dvou kolech. Z celkového počtu účastníků zvítězil Jan Paták s nejlepším dosaženým časem 47 sekund a 469 tisícin sekundy.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *