Exkurze do skladu dílů

Společnost Grene Kramp, s. r. o., která nabízí na českém a slovenském trhu náhradní díly všech zemědělských strojů, mění název vzhledem k užšímu spojení se svou mateřskou firmou na Kramp, s. r. o. Objednávky náhradních dílů pro zákazníky z České a Slovenské republiky budou vyřizovány v centrálním skladu firmy ve Strullendorfu. Grene Kramp uspořádala do tohoto skladu exkurzi, na kterou pozvala své dealery.

Na prohlídku skladu vyrazil autobus až ze Slovenska a na své cestě k česko-německým hranicím byl postupně celý naplněn lidmi, kteří prodávají náhradní díly koncovým zákazníkům, tedy zemědělcům.

Sklad má několik částí
Skladem nás provázel Volker Haupt, který je zodpovědný za logistiku. Celková plocha areálu činí 80 tisíc metrů čtverečních a je v ní uskladněno okolo 100 000 položek.
Sklad je rozdělen na několik částí. První z nich je třípatrová se 160 000 skladovacími místy a najdeme tady 80 % všech dílů, jež má společnost v sortimentu. Druhá část je paletová se 120 000 místy je určena pro větší díly. Nejmenší náhradní díly mají své přechodné místo v třetí části skladu. Jejich expedice je automatizovaná. Sklad pro nejmenší díly je naskladňován i vyskladňován pomocí dráhy rolen a beden.
Sklad nabízí i možnost úpravy zboží přímo podle požadavku zákazníka, rovněž prodává i míchané barvy.
V neposlední řadě je součástí areálu skladu i obchod, kde je možné zakoupit cokoliv ze sortimentu.

Procesy jsou automatické
Sklad pracuje ve dvou režimech, od pěti hodin ráno do jedné odpoledne probíhá příjem zboží od dodavatelů a naskladňování. Od 13 do 21 je pak proces obrácený, probíhá expedice. Zdálo by se, že času je tedy dost, ale jak už bylo řečeno, takzvaný stop-stav na objednávky – tedy čas, do kdy sklad přijímá objednávky, je například pro Českou a Slovenskou republiku ve čtyři hodiny. Kamion pak odjíždí v šest hodin. Je tedy jasné, že času na vyskladnění, zabalení a naložení zboží moc nezbývá, a proto jsou všechny procesy řešené pomocí skenerů a počítačů a jsou co nejvíce automatizovány.

It´s that easy
Kramp, s. r. o., se snaží nebýt jen pouhým dodavatelem náhradních dílů, ale stojí o to stát se partnerem svých zákazníků, kterými jsou prodejci zemědělských dílů, prodejci zahradnické a lesnické techniky, výrobci zemědělských strojů, výrobní servisní a opravárenské firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *