Expozici vévodila sklízecí mlátička

Expozice českého zastoupení firmy Deutz-Fahr na Techagru byla rozdělena do dvou částí. Zelené stroje byly k vidění jak na vnitřní ploše pavilónu, tak na venkovním prostoru. Zatímco uvnitř lákal návštěvníky krásný stařešina, traktor Deutz 11 z roku 1941, venku vévodila prostranství královna svou velikostí opravdu nepřehlídnutelná, sklízecí mlátička 6095 HTS.

Největší novinkou byla sklízecí mlátička 6095, která je zároveň nejvýkonnější představitelkou nové generace sklízecích mlátiček řady 60. Rodina nových strojů se na první pohled liší od starších novým moderním designem v čele s novou panoramatickou kabinou. Praktickou stránkou tohoto vzezření je lepší a jednodušší přístup pro kontrolní místa pohonu, který je řešen otvíráním bočních panelů do stran. Kabina zase nabízí lepší výhled a menší hlučnost. Pracovní den zpříjemní vzduchem nastavitelná sedačka s integrovanou loketní opěrkou. Majitelem první sklízecí mlátičky 6095 HTS se stala během Techagra společnost Zem. spol. BUKOVNO, s. r. o.

Kromě mlátičky ve vnější expozici stály traktory
Z vystavených traktorů mohli návštěvníci venku zhlédnout traktor Agrokid 230 s výkonem 50 koní. Nejsilnější traktor této řady je vhodný zejména pro malé provozy. Má synchronizovanou převodovku 12/12 a jeho pojezdová rychlost dosáhne maximálně 30 km/h.
Dalším malým traktorem v expozici byl viniční a sadovnický traktor Agroplus S, který byl na Techagru veřejnosti představen poprvé. Ačkoli je speciál Agroplus S relativně slabý traktor (řádově 100 koní), může se chlubit řazením pod zatížením, pěti okruhy hydrauliky a jeho motor splňuje emisní normu Tier 3.
Ve vnější expozici byl také umístěn Agrotron K 610. Tento stroj pohání vodou chlazený motor Deutz s maximálním výkonem 121 koní. Převodovka powershuttle nabízí řazení tří stupňů pod zatížením a celkem může obsluha zařadit 24 stupňů vpřed a osm vzad. U traktoru mohla návštěvníky zaujmout výbava určená do kopcovitého terénu, jejíž součástí byla odpružená přední náprava, odpružená kabina a pneumatiky velikosti 600. Pro komfortní ovládání byl stroj vybaven souvraťovým managmentem a dalšími elektronickými funkcemi, například automatikou na otáčky motoru.
Nejsilnější traktorem vnější expozice byl Agrotron X720.

Vnitřní expozice
Kromě vnější expozice měly stroje Deutz Fahr k dispozici ještě vnitřní plochu. Na té byl například k vidění Agrofarm 410. Byl vybaven novým typem kabiny a poprvé představen na výstavě Agritechnica loni na podzim. V kabině je střešní okno a sedačka spolujezdce, která je sklopitelná, je umístěna vedle řidiče. Na Techagru byl stroj agregován s lisem na válcové balíky s variabilní komorou a s pracovním záběrem 2,3 m. Řezání zajišťuje 23 nožů a lisování balíků s průměrem v rozmezí 80–160 cm zajišťuje komora s nejsilnějšími řetězy v dané výkonové třídě.
Posledním představitelem traktorů byl Agrotron TTV 630, v České republice také prezentovaný poprvé. Prodejním argumentem je komfortní práce s tímto strojem a to nejen díky vzduchem plně odpružené kabině a odpružené přední nápravě, ale také díky iMonitoru, tedy systému plnému různých zobrazovacích i seřizovacích funkcí.
Od značky Tanco byla na stánku Deutz Fahr vystavena jak nesená balička Tanco 1320, tak tažená balička Tanco 580. Tanco 1320 si na Techagru užila svou naprostou premiéru. Návštěvníky zaujala dvěma ovíjecími rameny, pomocí nichž dokáže pracovat s dvěma fóliemi a balení je tak mnohem rychlejší.
Novinky jsou také mezi sklízecími kukuřičnými adaptéry Geringhoff. Oblíbené modely Horizont Star řeší oddělování stébel od strniště a palic od stébel a drcení slámy pomocí nové třírotorové techniky na jeden řádek. Dva horizontální nože pod rotory zajišťují extrémně nízké strniště a perfektní přípravu pozemku na další obdělání.
Úplnou novinkou je šestiřádkový adaptér Horizont MSSC. Nový typ má posunutý systém spodního drcení a jeho výhodou je nová ochrana proti prachu, která také zajišťuje vyšší bezpečnost. Oproti Horizont Star je adaptér Horizont MSSC ještě o něco levnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *