Extrémní svah stroje nezastavil

Polní den firmy Zálesí, s. r. o., Luhačovice se odvíjel zcela v duchu termínu konání akce. Je období prvních sečí, a tak byl zájemcům předveden výběr strojů ze sortimentu této kategorie od firem Pöttinger a Zetor. a. s. Pořádající firma s pobočkou v Biskupicích má totiž pro uvedené společnosti ve Zlínském kraji status autorizovaného prodejce. Kromě zemědělské techniky těchto dvou firem nabízí dále také traktory Valtra a dováží svahové sekačky a komunální stroje od firmy Aebi Rasant GmbH.

Pořadatelská firma Zálesí působí ve Zlínském kraji již jedenáct let a za dobu své historie si získala své zákazníky. Podle slov Ing. Marka Vysloužila, firemního prodejce zemědělské a komunální techniky v Luhačovicích, byla akce logickým vyústěním vhodnosti kombinace strojů firem Pöttinger a Zetor ke sklizni pícnin. „ Záměrně jsme volili extrémní podmínky, kdy svažitost pozemku umožnila předvedeným strojům vyniknout. Navíc se polní den konal na místě, dobře známém zákazníkům, v blízkosti naší pobočky v Biskupicích,“ uvedl Ing. Vysloužil. Návštěvníci mohli shlédnout celkem třináct strojů v agregaci s technikou pro sečení, obracení, shrnování a senážování od firmy Pöttinger. Vlastní pracovní operace se uskutečnila na pozemku délky zhruba 150 metrů a svažitosti blízké 15 stupňům.

Agregace strojů nezklamala
Na akci byly zastoupeny celkem tři soupravy s žacími stroji. První tvořil traktor Zetor 11441 s předním vývodovým hřídelem v agregaci s čelně a zadně nesenými žacími stroji řady Novacat. Celkový záběr soupravy představoval pět metrů. Další kombinaci představoval traktor Valtra T110 v agregaci s trojkombinací žacích strojů stejné firmy o záběru 8,6 metru. Posledním zástupcem v této kategorii byla svahová sekačka Aebi TT270 o výkonu 95 koní v agregaci s čelně neseným žacím strojem Novaalpin 260. Obracecí soupravu reprezentovala kombinace traktoru Zetor 7441 a obraceč píce Eurohit 61 N. Agregaci shrnovací techniky předváděl traktor Zetor 8441 Proxima a dvourotorový stranový shrnovač píce Eurotop 651.
Posečenou hmotu sbíraly dvě kombinace souprav. První byla sestavena z traktoru Zetor 11741 v kombinaci se senážním vozem Europrofi 3 L a další zahrnovala traktor Steyer plus senážovací vůz Jumbo 6600 L. Poslední pracovní operaci předvedla souprava traktoru Zetor 11441 a lis s kombinovanou lisovací komoru pod označením Rollprofi 3300 LSC.

Na výstavě v Přerově
Kromě předvedené techniky pro sklizeň pícnin nabízí prodejce v Luhačovicích kompletní sortiment firem Pöttinger a Zetor. Organizačně se firma Zálesí rovněž podílela na společné expozici těchto dvou firem i společnosti Aebi Rasant GmbH na nedávné Národní výstavě v Přerově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *