01.06.2000 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmářské dvounápravové malotraktory

Dvounápravové malotraktory se svými výkony, konstrukcí a velkým množstvím adaptérů a agregátů stávají nepostradatelnými pomocníky při zpracování a přípravě půdy, při dopravě materiálu, sečení a obracení pícnin, při pracech v sadech, vinicích, v lesnictví, zahradnictví a v komunálních službách při údržbě neobdělávaných ploch, parkových ploch, při úklidu veřejných prostranství a mohou být využívány jako energetické prostředky pro různé agregáty (štěpkovače, mulčovače, čerpadla, sněhové frézy, zemní vrtáky, postřikovače apod.)

Najdou uplatnění při zpracování a přípravě půdy, při dopravě materiálu, sečení a obracení pícnin, při pracích v sadech, vinicích, lesnictví, zahradnictví a v komunálních službách při údržbě neobdělávaných ploch, parkových ploch, při úklidu veřejných prostranství. Mohou být využívány jako energetické prostředky pro různé agregáty (štěpkovače, mulčovače, čerpadla, sněhové frézy, zemní vrtáky, postřikovače apod.)
Farmáři si mohou zvolit konkrétní traktor pro převládající práce, a to z hlediska například rozměrů, rozchodu kol, světlé výšky, výkonu motoru, hydraulické soustavy, rychlostních stupňů, možnosti maximální rychlosti při dopravě až 40 km. h-1, celkové hmotnosti, mohou si zvolit malotraktor s kabinou vybavenou filtrací, ventilací a pod., malotraktor se speciálními pneumatikami apod.
Zajímavé modely malotraktorů
Zajímavý model nabízí firmou PEKASS - malotraktor Antonio Carraro ERGIT, který je vybaven nízkou kabinou (výška 175 cm). Model TF 7400 s tříválcovým motorem o výkonu 35 kW, převodovkou se synchronizovanými 16/16 převodovými stupni, dosahuje rychlosti 40 km. h-1. Dále je vybaven kotoučovými brzdami v olejové lázni na všech kolech a celkovou hmotností i s kabinou 2020 kg.
Firma AGROSERVIS z Prostějova zákazníkům nabízí malotraktor MT8-132. 32 s čtyřválcovým vznětovým motorem Lombardini o výkonu 16 kW. Délka tohoto traktoru je 2 850 mm, šířka 950 - 1170 mm, výška 1 300 mm, světlá výška 290 mm. Pohotovostní hmotnost tohoto traktoru je 1 020 kg. Taraktor je opatřen hydraulickým zařízením pro ovládání závěsného a neseného nářadí, náhonem na všechna kola s možností vypínání náhonu zadních kol.
Firma VARI nabízí dvounápravové malotraktory pro farmáře s výkonem motoru 27,5 kW s měnitelným rozchodem kol podle potřeby v rozsahu 850, 1000, 1200 mm. Pro farmáře i pro komunální využití mají malotraktor s kabinou, model YUKON s výkonem motoru 24 kW, s předním i zadním tříbodovým závěsem.
AGS Jičín disponuje malotraktory UNIMAX s velkým množstvím různého nářadí. Dvounápravové malotraktory UNIMAX jsou vyráběny v několika modelech, které jsou vybaveny zážehovými motory Briggs  Stratton, resp. vznětovými motory Ruggerini, s výkonem 6,7 a 7,4 kW. Malotrakory jsou vybaveny zadním a předním vývodovým hřídelem, zadním tříbodovým závěsem, kotoučovými brzdami, dvoustupňovou převodovkou.
Firma PEGAS QUATTRO z Ruprechtova nabízí několik modelů dvouosých malotraktorů GOLDONI. Model BASE 20 je vybaven dvouválcovým motorem Lombardini s výkonem 15,8 kW, s převodovkou pro 6/3 rychlostí. Malotraktor je vybaven tříbodovým závěsem a vývodovým hřídelem pro 540 ot. min-1. Šířka malotraktoru je závislá na použitých pneumatikách a pohybuje se v rozsahu 805 - 810 mm, rozchod kol je 640 a 680 mm. Cena tohoto malotraktoru je 280 4710,- Kč (vč. DPH). Modely SERIE 3000 STAR jsou určeny zejména pro sadařské práce a práce ve vinohradech. Model 3050 STAR disponuje výkonem 3 válcového motoru 37 kW, je vybaven převodovkou s 16/8 rychlostními stupni. Standartně je dodáván přední a zadní tříbodový závěs a vývodové hřídele. Šířka traktoru je v rozmezí 1280 - 1560 mm, délka je 2750 - 3125 mm, hmotnost traktoru je 1694 kg. Tyto malotraktory mohou být vybaveny kabinou a mohou sloužit v komunální oblasti. Cena tohoto modelu je 547 900,- Kč (bez DPH).
Malotraktor Lamborghini Frutteto 660-F v sadovém a viničním provedení dováží firma Praneda Praha. Malotraktor je vybaven 3 válcovým naftovým motorem o výkonu 44 kW, olejovým chladičem motoru, převodovkou Synchromesh s 16/16 rychlostními stupni se skupinou superplazivých rychlostí, přední a zadní uzávěrkou diferenciálu, zadním vývodovým hřídelem 540/1000 ot. min-1, hydrostatickými brzdami s nezávislými kotoučovými brzdami v olejové lázni ve všech kolech. Malotraktor je vybaven odhlučněnou, přetlakovou kabinou s topením a ventilací.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down