Farmet – česká stálice na výstavě Agritechnica

Společnost Farmet a. s. je úspěšnou českou společností, která nemohla chybět na mezinárodní výstavě Agritechnica 2017 v Hannoveru. Na rozsáhlé expozici představila průřez celým svým sortimentem. Přítomny byly stroje divize zemědělské techniky i divize Oil and Feed Tech, zahrnující technologická zařízení v oblasti zpracování olejnatých semen, rostlinných olejů a krmiv.

Stánek v hale 9 byl v neustálém obložení zvědavých návštěvníků a nebylo se čemu divit. Na stánku totiž lákalo k prohlédnutí hned několik strojů. Kromě takových stálic, jako je Kompaktomat K800 nebo Softer 11, byly na stánku i novinky.

Digger je stroj vhodný k velmi hlubokému kypření až 50 cm nebo jako alternativa k standardní orbě. Výrazně zlepšuje absorpci utužené a zamokřené půdy a revitalizuje souvratě po sklizni. Novinkou je možnost vybavení stroje novými masivními kovanými dláty Digger 75 Multi Carbide PRO, které mají účinnou ochranu proti opotřebení v podobě karbidových plátků. V nabídce jsou i další karbidové pracovní orgány. Radlice Slim 75 Multi Carbide PRO má zesílené tělo a na nejnamáhanějších plochách je opatřena silnými karbidovými plátky. Určená je pro zpracování půdy do hloubky 6–30 cm.

Zajímavým modulárním systémem je řada secích strojů Falcon. Jejich silnou stránkou je univerzální využití. Vhodné jsou jak pro podniky hospodařící minimalizačními technologiemi, tak podniky s klasickou orebnou technologií. Secí stroj Falcon umožňuje setí i více plodin najednou nebo setí s přihnojováním. Na stánku byla vystavena verze Falcon SW, Falcon 3 Compact a Falcon 6 Fert+.

Falcon 3 Compact je v sortimentu čerstvým nováčkem. Stroj je určen pro střední a menší podniky a umí sít všechny běžné plodiny s roztečí 150 mm. Práci začíná předzpracující talířová sekce, následuje pěch a dvojdiskové výsevní botky. Falcon 3 Compact je vybaven zásobníkem o objemu 3000 l.

Společnost Farmet a. s. se zabývá i technologickým zařízením v oblasti zpracování olejnatých semen, rostlinných olejů a krmiv. Na stánku byl proto vystaven extrudér FE1000, který patří do velké výkonnostní řady a nabízí široké spektrum možností použití v produkci krmiv a v technologiích lisování s extruzí.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *