22.03.2020 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Financování, poradenství a něco navíc

Ještě jsme někteří částečně myšlenkami v minulém roce 2019, který se snažíme vyhodnotit a případně se z něj poučit, ale už tu máme jaro roku 2020. A je to tady. Na zemědělce se hrnou první jarní práce a v hlavě se začíná rodit otázka, jaký ten letošní rok vlastně bude?

Myšlenky samozřejmě směřují k vašim polím, kde jste již všichni minimálně ve fázi předseťové přípravy a někteří již oseli své první letošní hektary. Ve stájích probíhá jarní úklid a také se všem v hlavě rodí myšlenky o letošních nákupech potřebné techniky, bez které se moderní zemědělství takřka neobejde. Novinky v oblasti precizního zemědělství, které vyžaduje komplexní propojení traktoru s ostatní technikou a není úplně levnou záležitostí, jsou tu a vyžadují vaši pozornost. Pokud zjistíte, že vás v letošním roce některé nákupy techniky neminou, jsme tu my ČSOB Leasing, kteří vám rádi pomohou jak v oblasti financování této techniky, tak případně s informacemi k aktuálním dotačním titulům. Ne vždy je totiž vhodné uvolňovat na některé větší investice vlastní zdroje a pro tyto případy nabízíme naši pomocnou ruku. V loňském roce 2019 využilo naše služby přes 500 podniků a soukromých podnikatelů v zemědělství a lesnictví, kterým jsme v rámci programů Zemědělec a Lesní hospodář s podporou dotace úroku od PGRLF, půjčili částku vyšší než 1,1 mld. Kč. V tomto ohledu patříme na špici leasingových společností, které se financováním této oblasti zabývají.
Rádi bychom vám všem poskytli naše profesionální služby v rámci financování i poradenství našeho Centra dotačního poradenství i v roce 2020.

Hledáme pro vás řešení

Pro rok 2020 máme připravenu řadu parametricky zvýhodněných finančních produktů. Díky našim odborníkům disponujeme v rámci skupiny ČSOB dostatečnými znalostmi a zkušenostmi, abychom dokázali zemědělské podnikatele podpořit tam, kde to nejvíc potřebují. Zemědělský sektor je stabilní a z národohospodářského pohledu velmi potřebný. K trvalé udržitelnosti oboru bezesporu přispívá i podpora prostřednictvím nabídky zvýhodněného financování ČSOB Leasing.

Program AGRO 2020

ČSOB Leasing připravil ve spolupráci s ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou program AGRO 2020. Jedná se o komplexní finanční poradenství napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky s výhodnou úrokovou sazbou, docílenou finanční dotací dovozce či výrobce příslušné značky, doplněné komplexním poradenstvím v oblasti dotační politiky a pojišťovacími produkty s mnoha benefity pro zemědělce. Klíčové je pro nás nabídnout co nejvyšší přidanou hodnotu pro zákazníky a zemědělský sektor jako takový. Vzhledem k reálné atraktivitě nabídky v rámci programu AGRO 2020, kterou si každý zemědělský podnikatel může ověřit na vlastní kůži prostřednictvím zadání poptávky na financování, doporučujeme financovat nákup strojů a technologií produkty ČSOB Leasing. Na investice do zemědělských nemovitostí, včetně provozního financování, doporučujeme širokou paletu kvalitních bankovních produktů ČSOB. Samozřejmě, vše je podřízeno potřebám a preferencím zákazníka. Individuální nabídce toho kterého produktu musí vždy předcházet dokonalé pochopení souvislostí a cíle, jehož chce zákazník dosáhnout. Obchodníci ČSOB Leasingu zaměření na agrosektor jsou v přímém kontaktu s dodavateli či dovozci jednotlivých značek zemědělských strojů a umí dojednat zajímavá zvýhodnění. Podle konkrétní identifikované potřeby zákazníka, ve vazbě na značku vybraného stroje, tak může klient využít řadu výhodných nabídek se zajímavou fixní úrokovou sazbou a velmi výhodnou sazbou strojního pojištění. Budeme rádi, když využijete jakoukoli nabídku naší společnosti od značkových financování zemědělské techniky, zpracování zvýhodněného úvěru s podporou PGRLF po dotační žádosti do PRV a rozšíříte tak řady spokojených zákazníků ČSOB Leasing i vy.

Aktuální podpora v oblasti lesnictví

Mnohými společnostmi je dnes již hojně využívána finanční podpora do úroků v gesci Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) s pojmenováním Expanze. „Tento program na podporu podnikání malých a středních firem působících v České republice funguje již přes dva roky. Za tuto dobu se výrazně změnil a my jsme rádi, že správným směrem. Program je nyní otevřen velké skupině firem, pro něž představuje nemalou úsporu nákladů spojených s úroky z financování investic. Jsme hrdí na to, že se na této kontinuální proklientské proměně můžeme aktivně podílet,“ říká Pavlína Šiknerová, manažerka Centra dotačního poradenství ČSOB Leasingu.

Program Expanze je od poloviny srpna 2019 přístupný i pro firmy působící v lesnictví (včetně tzv. službařů) či pro firmy zpracovávající dřevo z lesa (pily, výrobny dýh či desek na bázi dřeva). Konkrétně program Expanze usnadňuje malým a středním podnikatelům financování jejich podnikatelských projektů souvisejících se zpracováním kalamitního dřeva ze stromů napadených kůrovcem.

Financování se samými benefity

Nově je tedy umožněno financování pořizované lesní techniky s výsledným 0% úrokem pro klienta, tzn. bez vícenákladů. Díky bezúročnému úvěru ČMZRB a finančnímu příspěvku na úvěr ČSOB Leasingu klient ušetří celý úrok, který představuje většinou asi 8–15 % investice. Pro mnohé podnikatele bude výhodou i možnost odkladu splátek zvýhodněného úvěru od ČMZRB. Výše zmíněné benefity může čerpat ten lesník, který pořizuje programem uznatelné investice ve výši minimálně 1,5 mil. Kč včetně DPH, horní hranice investic není v podstatě omezena.

Jednička v Expanzi

Díky zavedenému procesu zpracování požadavků klientů od prvotního zájmu až po čerpání zvýhodněného úvěru se ČSOB Leasing pyšní prvenstvím v počtu zpracovaných úvěrů s finančním příspěvkem v programu Expanze. „Je příjemný pocit poskytovat produkt, kde spokojenost bývá na všech stranách, tedy od klienta, který dostane velmi výhodné financování své investice, přes ČMZRB, která ochotně využije zdrojů z EU pro dobré podnikatelské záměry, až po naši společnost, která cítí, že svým klientům dává to nejlepší financování, a navíc s maximálním možným servisem,“ svěřuje se Jan Kulhánek, ředitel týmu Řízení 3. stran ČSOB Leasingu.

Prodejci lesní techniky program Expanze vítají

Od ostatních leasingových společností se ČSOB Leasing odlišuje mimo jiné nadstandardními vztahy s dodavateli financované lesní techniky. Dodavatelé lesní techniky na programu Expanze oceňují zejména absenci povinného výběru dodavatele ze strany žadatelů, tj. subjektů zpracovávajících kalamitní dřevo ze stromů napadených kůrovcem.

Odpadá tím nepříjemná administrativa jak žadatelům o zvýhodněné financování, tak samotným prodejcům lesní techniky. „Dodavatelé lesní techniky jsou v případě projektů financovaných za pomoci ČMZRB více vtaženi do přímého prodeje zákazníkovi a nehrozí zdlouhavý formalizovaný proces zadávacích řízení tak, jak tomu je u dnes již klasických dotačních titulů PRV nebo OPPIK,“ potvrzuje Karel Čermák, Key Account Manager ČSOB Leasingu v komoditě zemědělství a lesnictví.

Karel Čermák, Key Account Manager AGRO & LES, ČSOB Leasing

Expandujte s námi

Podstatnou výhodou pro klienta využívajícího financování přes ČMZRB ve spolupráci s ČSOB Leasingem je také mnohem rychlejší a levnější administrace projektu oproti dotacím. Do měsíce může dojít k uzavření úvěrových smluv. „V ČSOB Leasingu zajistíme vše za klienta, a to zdarma, prostřednictvím Centra dotačního poradenství ČSOB Leasing. Pro každého dokážeme najít cestu k úspoře nákladů, a to navíc s minimální účastí klienta na administrativě spojené s vyřízením tohoto výhodného financování,“ uzavírá Pavlína Šiknerová. V rámci programu Expanze lze pořídit veškeré technologie a stroje, je možno profinancovat pořízení či rekonstrukci budovy, výrobní haly či skladovacích prostor.

Za určitých podmínek lze do programu zařadit i osobní a užitkové a nákladní automobily. Pro bezplatnou konzultaci mohou klienti využít specialisty z Centra dotačního poradenství ČSOB Leasing.


O ČSOB Leasing
ČSOB Leasing je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, členem skupiny ČSOB a významné nadnárodní skupiny KBC. Poskytuje finanční služby podnikatelům i soukromým osobám v oblasti financování osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky.*


 Karel Čermák

Key Account Manager AGRO & LES

ČSOB Leasing

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down