06.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Finské mlátičky pro české farmáře

Finské sklízecí mlátičky Sampo, které má ve svém portfoliu společnost P & L, spol. s r. o., zařazují do své flotily nejen farmáři, ale i střední či větší zemědělské podniky. Ač jde o lehké a jednoduché stroje, jsou vybaveny moderními technologiemi známými z velkých mlátiček. Přestože se stále zdokonalují, jsou věrné svému konceptu uživatelsky přívětivého stroje s minimem elektroniky. Důraz se klade i na snadné ovládání a patřičný komfort.

U sklízecích mlátiček Sampo oceňují farmáři jejich jednoduchost, preciznost, spolehlivost, snadnou údržbu a čištění. Mohou sklízet za méně příznivých klimatických podmínek, které se blíží klasickému finskému prostředí, přitom i v takto náročných podmínkách zaručují čistý výsledek mlácení. S ohledem na nízkou hmotnost, uzávěrku předního diferenciálu a případný pohon všech čtyř kol se pak dokonale pohybují v kopcovitých terénech.

Vytřásadlové modely

Vytřásadlové mlátičky šité na míru jednotlivým zákazníkům jsou vybaveny motory Sisu Power o výkonu 150 až 300 koní, dvěma až čtyřmi bubny a čtyřmi až šesti vytřásadly. Řada z nich má předmláticí buben, který usměrňuje materiál na hlavní mláticí buben. Za ním následuje odmítací buben a nad vytřásadly je umístěn čtvrtý, takzvaný CSP buben, který umocňuje čechrací efekt vytřásadel. Patentem společnosti Sampo-Rosenlew je samostatné nastavení před-mláticího a mláticího koše plynule elektronicky z kabiny. Navzdory vysoké efektivitě je mláticí buben šetrný k obilí.

Tři hybridní typy

V nabídce společnosti společnost P & L, spol. s r.o., jsou i hybridní mlátičky se dvěma rotačními separátory. V porovnání s největším vytřásadlovým modelem C12 mají přibližně o 35 % větší pracovní výkon, a proto disponují i výkonnějším ventilátorem, výtahem na podávání zrna, větší násypkou a její rychlejším vyprazdňování. Tyto stroje jsou určené zemědělcům s větší výměrou tržních plodin. Jejich velkou předností je i to, že lze s nimi bez problémů sklízet kukuřici na zrno.*

Více se dočtete v Zemědělci č. 44.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down