Firma Amazone představila nové pluhy

Firma Amazone si s převzetím výrobce Vogel & Noot dále rozšířila sortiment svých pluhů. Dala to najevo již v průběhu mezinárodního veletrhu EIMA 2016, kde byl vystaven nesený otočný pluh s označením Amazone Cayros XMS. Na rozdíl od dosavadní modelové řady pluhů z vlastního vývoje Cayron má nový pluh nejenom lehce pozměněný název, ale také zeleno-oranžové lakování.

Program firmy Amazone se díky převzetí tohoto výrobce rozšiřuje více, než jen o jeden pluh – dohromady o pět dalších modelových řad nesených pluhů v různých velikostech i provedeních. Pro traktory o výkonu do 120 k je určena řada Cayros M se třemi a čtyřmi páry orebních těles s roztečí 95, resp. 102 cm. Pluhy jsou postavené na rámu o průřezu 120 x 100 x 8 mm s možností plynulé změny záběru všech orebních těles.

Další modelové řady se pak vyznačují rostoucí úrovní robustnosti: Cayros XM, XMS a XS pro traktory až do výkonu 140 k, resp. 200 a 260 k. Na pomyslném vrcholu celého programu stojí pluhy Cayros XS pro, jejichž orební tělesa jsou v rozteči až 105 cm na rámu ve výšce 90 cm nad zemí. Rám o tloušťce 10 mm má průřez 200 x 150 mm a pluh může být vyroben jako čtyř- až šestiradličný pro traktory o výkonu motoru až 380 k. Pluhy Cayros XS pro jsou koncipovány pro dlouhodobé nasazení ve velkých zemědělských podnicích.

Všechny pluhy nabízí různé varianty výbavy na přání. Mohou být na přání vybaveny mechanickým nebo hydraulickým systémem změny pracovního záběru těles. Amazone nabízí také nonstop jištění proti přetížení v mechanické nebo hydraulické podobě a pět typů orebních těles včetně jedné páskové verze. Originálním prvkem konstrukce je vytvrzování ©plus. Opotřebitelné díly ©plus získávají v průběhu tepelného zpracování díky sycení uhlíkem větší tvrdost a prodlouženou životnost.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *