Firma Claas získala jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile

U příležitosti veletrhu Agritechnica 2017 oznámila společnost Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft (DLG) opětovné udělování ocenění Innovation Award. Toto ocenění by mělo být udělováno zejména směrodatným inovacím v oblasti zemědělství. Společnost Claas získala v letošním roce jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile.

Nejcennější ocenění, zlatou medaili, získal systém Cemos Auto Threshing – autonomní mláticí ústrojí pro vytřasadlové a hybridní sklízecí mlátičky Claas, který je dalším stavebním kamenem k automatizaci výmlatu. Nový asistenční systém reguluje zcela automaticky vzdálenost mláticího koše a otáčky mláticího bubnu tangenciálního mláticího systému a přitom se dynamicky přizpůsobuje aktuálním podmínkám výmlatu. Díky tomu je proces výmlatu v mláticím ústrojí neustále automaticky optimalizován až na hranici výmlatu. Zdlouhavá nastavení nejsou potřeba. Pokud však řidič chce, může kdykoliv zasáhnout.

„Pod střechou“ Cemos Automatic je zasíťován také systém Cemos Auto Threshing se všemi ostatními asistenčními systémy sklízecí mlátičky, zejména s Cruise Pilot, automatickou regulací pojezdové rychlosti. Soulad asistenčních systémů je kontrolován a řízen přes centrální modul. Podle základního nastavení pro aktuální plodinu výmlatu nachází Auto Threshing tímto způsobem vždy optimální nastavení mláticího ústrojí, aby byl výmlat tak šetrný, jak je to jen možné a tak agresivní, jak je to nutné. To vše je v souladu se separací zbytkového zrna, čištěním a pojezdovou rychlostí. Díky tomu je také usnadněna práce těchto následujících automatů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *