Firma Farmet prezentovala své stroje ve Francii

Na mezinárodní výstavě zemědělské techniky Innov Agri 2016 u města Outarville ve Francii prezentovala své stroje i česká firma Farmet. Vystaveno bylo téměř 10 strojů na výstavní ploše o rozloze 450 m2. Okolo 80 000 návštěvníků z Francie i ze zahraničí mohlo shlédnout celkový průřez výroby zemědělské techniky této značky.

 

Firma Farmet se specializuje na výrobu strojů především na zpracování půdy a setí. Svými technologiemi se snaží vyhovět požadavkům na stroje z hlediska uplatnění v pestrých půdních a klimatických podmínkách. Stroje mohou být využity na lehkých písčitých i těžkých jílovitých půdách, od nížin až po podhorské oblasti.

Ze sortimentu kypřičů byl na výstavě prezentován průřez výrobou z hlediska zpracování půdy. Pro zpracování půdy nad 35 cm byl představen hloubkový kypřič Digger. Je vhodný pro standardní orbu při vyšším výkonu a nižších provozních nákladech.

Pro zpracování půdy do 35 cm byl doporučen nesený dlátový kypřič Triolent. Model je vhodný pro klasické podmítky i prohlubování do hloubky větší než je obvyklá hloubka orby.

Pro zpracování půdy do 25 cm zde byly představeny hned dva stroje. Prvním z nich je byl polonesený diskový podmítač Softer, vhodný zejména pro mělkou podmítku s dokonalým podříznutím a intenzivními zamíchanými rostlinnými zbytky.

Na Softeru byla namontována secí jednotka Micro Drill, určená pro výsev meziplodin či výsev travin.

 Dalším strojem, představeným pro zpracování půdy do 25 cm, byl nesený diskový podmítač Diskomat. Stroj je vhodný pro podmítku s intenzivně zamíchaným strništěm a kypří až do hloubky 18 cm.

Kompaktomat K 600 PS, kultivátor vhodný pro přípravu seťového lůžka po orbě, byl označen jako pilotní stěžejní program.

Pro setí do nepřipravené půdy byl prezentován modulární secí stroj Falcon 6. Hodí se do minimalizace i klasických technologií. Je vhodný pro setí do všech podmínek a technologií – po orbě, podmítce, do mulče i bez přípravy.

Pro setí do připravené půdy byl představen pneumatický secí stroj Monsun ME 800 vhodný pro řádkové setí širokého spektra plodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *