Firma Pöttinger představuje nové vozy

Víceúčelové návěsy Torro Combiline jsou osvědčené sklizňové stroje s mnohostranným využitím. Novým přírůstkem jsou dva velké modely, které disponují shodnými konstrukčními prvky této řady: Torro 7010 s objemem 40 krychlových metrů (bez rozdružovacích válců), resp. 38,5 krychlových metrů (s rozdružovacími válci), a Torro 8010 s objemem 43 krychlových metrů (bez rozdružovacích válců), resp. 42 krychlových metrů (s rozdružovacími válci) podle normy DIN. Nové vozy se vyznačují optimálním poměrem ceny a výkonu, a tradiční značnou rychlostí plnění při sběru píce z řádku a vysokou výkonností.

Firma Pöttinger nově zvýšila také rychlost vyložení píce. A to díky nově dimenzovanému pohonu vyložení o výkonu celých 160 kW, který odpovídá točivému momentu 1700 Nm. Díky tomu je možné provést vyložení hmoty v rekordně krátkém čase u všech návěsů Torro a Jumbo Combiline. Kromě vyšší efektivity práce slouží nový pohon také pro lepší rovnoměrnost vyložení, takže technika pro rozhrnování a dusání píce na žlabu může snadněji vytvářet rovnoměrné vrstvy řezanky. To poté dovoluje dosáhnout nejlepších výsledků při dusání píce. Tím, že je vůz na silážním žlabu rychleji vyprázdněný, zbývá i více času na rozhrnování píce.

Pro všechny modely návěsů Torro Combiline bude nově jako volitelná výbava možná oj pro svislé zatížení 4 000 kg. Vysoké zatížení zlepšuje trakci traktoru na poli a na silážním žlabu, a dovoluje i zvýšit hodnotu užitečného zatížení návěsu.

Pro nové návěsy je také charakteristický nový koncept bočního ovládání. Boční ovládací pole s novou ovládací platformou prostřednictvím CAN-Bus systému nabízí dobrý přehled nad všemi přídavnými funkcemi jako je řezací ústrojí, systém Autocut či podlahový dopravník a nově umožňuje i jednoduché připojení a odpojení návěsu od traktoru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *