28.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krone a Lemken sází na autonomní techniku

Vývoj v oblasti autonomní zemědělské techniky pokračuje dále. Velkých pokroků bude dosaženo i v průběhu letošního roku. Němečtí výrobci, firmy Lemken a Krone, oznámili, že si výrazně rozšiřují spektrum možného využití jejich samojízdné jednotky o agregaci nářadí i v čelním tříbodovém závěsu.

Ve společném projektu "Combined Powers" se firmy Krone a Lemken zaměřují na to, aby dokázaly posunout dopředu vývoj autonomních tažných strojů – a to nejen v Německu, ale i v zahraničí. Konstruktéři obou společností se intenzivně zabývají také všemi s tím souvisejícími procesy. Poznatky a výsledky polních testů z let 2022 a 2023 jsou zapracovány do optimalizace a dalšího vývoje autonomních tažných strojů Combined Powers – v blankytně modré i zelené barvě.

Nový nástavbový prostor vpředu

Nově jsou možnosti využití autonomních tažných strojů výrazně rozšířeny díky integraci čelního tříbodového závěsu a předního vývodového hřídele. Nyní jsou tak k dispozici již dva nástavbové prostory, stejně jako u klasického traktoru. Tyto prostory jsou inteligentní a vzájemně oddělené.

Kombinace nářadí v předním i zadním tříbodovém závěsu je využitelná jak při sklizni pícnin na loukách, tak i při zpracování orné půdy a setí. Takže například pro firmu Krone je přínosem to, že se nechá výrazně zvýšit plošná výkonnost při sečení porostu pícnin díky možnosti nasazení dvojkombinace čelního a vzadu neseného žacího stroje. První provozní ověřování již proběhlo  dopadlo dobře. Autonomní tažný stroj pracoval s čelně neseným žacím strojem Krone EasyCut F 320 v kombinaci s vzadu nesenou dvojkombinací EasyCut B 950 Collect.

Pokrok i v dalších oblastech

Naproti tomu firma Lemken využívá druhého nástavbového prostoru k agregaci pěchu anebo čelně neseného zásobníku. Další vývoj autonomního tažného prostředku pokračoval s ohledem na snadnost údržby, způsobilost k praktickému nasazení a optimalizaci využívání různých senzorů. Také dieselelektrický pohon byl vylepšen.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down