17.11.2016 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilně využitelný výměnný systém nástaveb

Na veletrhu EuroTier 2016 v Hannoveru prezentovala firma Krampe poprvé svůj nový dopravní systém. Využívá principu společného podvozku pro dvě rozdílné nástavby, které je možné na podvozku zaměňovat.

Přednosti pro zákazníky jsou zřejmé: především hospodárnost, protože ušetří náklady za pořízení druhého podvozku, a zároveň může flexibilně využívat nástavbu pro transport sypkých hmot i pro dopravu kapalin.

Podvozek je převzatý z konceptu „Roadrunner“ DA 34 firmy Krampe, tedy s pevným spojením točny a návěsu. Ten může být osazen sklápěcí nástavbou anebo přívozní cisternou pro dopravu tekutých hnojiv. Fixace nástavby se provádí jednoduše pomocí Twistlocku a záměnu nástavby si může provést každý uživatel sám. Zdvih nástavby před její záměnou se realizuje jednoduše prostřednictvím vzduchového odpružení podvozku. Malý vysokozdvižný vozík je zapotřebí pouze pro demontáž čerpadla u cisternové nástavby. Po zvednutí se nástavba zafixuje na teleskopických opěrných nohách a podvozek může odjet ke druhé z nich.

Přívozní cisterna značky Wittrock má kapacitu 26 000 l a délku 8,2 m. Je vybavena trojicí vlnolamů, které kapalinu udržují za jízdy v klidu. Systém plnění je osazen separátorem těžkých těles a čerpadlem s rotujícími písty, které umožňuje nasávání hnojiva s výkonem 6000 l/min. Cisterna ale může být objednána i bez čerpadla.

Koncept „Roadrunner“ DA 34 firmy Krampe je oblíbený jako náhrada za soupravu dvou přívěsů o celkové užitečné hmotnosti 36 t. Také sklápěcí nástavba o délce 9 m má s 80 cm nástavky objem 47 m3, který odpovídá objemu dvou 18t přívěsů. Stroj firmy Krampe je obratnější a věrně sleduje stopu traktoru, což usnadňuje průjezdy zatáčkami. Také se s ním snadněji couvá. Vzduchové odpružení je standardní výbavou. První systém výměnných nástaveb odjíždí po skončení veletrhu do praxe.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down