Flexibilněji využitelný přesný secí stroj

V průběhu prezentace novinek pro rok 2017 byl v areálu továrny v Bruchsalu vystaven také přesný secí stroj John Deere 1725NT. Tento stroj úspěšně absolvoval testování u německé nezávislé zkušebny DLG a získal četná ocenění. Do roku 2017 přichází s četnými vylepšeními a zvýšenou výkonností.

Výsevní jednotky ExactEmerge, známé svou rychlostí při dávkování zrn, mohou být na přání využívány i k výsevu slunečnice. Secí stroj je tak flexibilněji využitelný. Zákazníkům, kteří předpokládají provádění výsevu při konvenčních pojezdových rychlostech, může být secí stroj JD 1725NT osazen výsevními jednotkami MaxEmerge 5e. Ty se honosí vysoce moderními funkcemi, jako je automatické podtlakové dávkování zrn či aktivní pneumatická regulace přítlaku na secí botky.

Oba typy výsevních jednotek disponují možností vypínání výsevu v jednotlivých řádcích na základě polohy soupravy. Toto inteligentní řešení z oblasti precizního zemědělství snižuje náklady na osivo až o osm procent a dovoluje dosahovat požadované organizace porostu.

Novinkou v oblasti přesného setí je funkce vyrovnávání rychlosti dávkování osiva u jednotlivých jednotek při zatáčení. V úsecích pole, kde je zapotřebí zatáčet, se tak podélné rozdělení osiva zlepšuje o 24 procent. U jednotek, které se nacházejí na vnější straně oblouku a projíždí díky tomu i delší dráhu, jsou otáčky dávkovacího ústrojí automaticky zvýšeny, samozřejmě proporcionálně ve vztahu k pojezdové rychlosti při setí. Rozteče mezi zrny, uloženými v řádcích, se tak neprodlužují a zůstávají na vhodné úrovni.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *