Zajímavé novinky u aplikační techniky

V rámci prezentace novinek pro rok 2017 v závodě v Bruchsalu představil John Deere také inovace v oblasti postřikovačů. Jsou velice zajímavé, a tou hlavní je nový model samojízdného postřikovače s označením R4050i.

Od postřikovačů v samojízdném provedení je jako samozřejmost očekávána vysoká výkonnost. Pro to, aby ji mohl nový model odvádět, je vybaven nádrží na postřikovou kapalinu o objemu 5000 l a rameny se záběrem 36 m. Ta jsou konstruována nově; kromě nich a kromě nádrže má stroj shodný vzhled jako jeho předchůdce, model JD R4040i. A je obutý do jiných, nízkotlakých pneumatik.

Ramena jsou vyrobena z materiálu, který je zesílen karbonovými vlákny, což přináší dvě hlavní přednosti. Jednak jsou o 800 kilogramů lehčí, než shodné provedení, vyrobené z oceli, jednak vykazují šestinásobně vyšší pevnost. A zároveň je díky novému materiálu vyloučena koroze. Životnost ramen prodlužuje také jejich vysoká pevnost.

Pro výkonnost postřikovače má velký význam jeho vhodné obutí. Postřikovač John Deere  R4050i může být obutý do pneumatik SprayBib s rozměrem 480/80 R46, pokud se bude pohybovat v úzkých kolejových meziřádcích. Tyto pláště se i při vysokém zatížení prodlužují do délky a nedeformují se do stran. Díky tomu nezpůsobují za jízdy poškozování rostlin v okolí řádků.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *