25.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilnější nesené pneumatické secí stroje

Zakládání porostů představuje jeden z nejdůležitějších agrotechnických postupů. Od používané techniky se očekává spolehlivost fungování. Zvláště při setí ozimé řepky je důležitá včasnost zvládnutí všech prací, protože časný termín setí je důležitý pro vývoj silného kořene a dobrý růst rostlin. Opoždění v termínu setí anebo vytvoření nevhodných podmínek pro počáteční vývoj rostlin naopak mohou mít za následek nedostatečný nárůst hmoty ještě před zimou a snížení výnosu.

Zhruba před dvěma roky uvedla firma LEMKEN na trh pneumatické secí stroje inovované řady Solitair 9+. Inovacím ale ještě nebyl konec. Rok poté LEMKEN představil novou verzi „Duo“ s rozděleným zásobníkem. Tento zásobník poskytuje mnoho možností k souběžnému výsevu osiv či meziplodin anebo aplikaci hnojiv. Pro podniky, orientované na produkci tržních plodin, si takto firma LEMKEN rozšiřuje sortiment o výkonný secí stroj s flexibilním využitím.

Pneumatické secí stroje Solitair 9+ se vyrábějí jako nesené s pracovním záběrem tři a čtyři metry. Zásobník má kapacitu 1850 litrů. Tento objem je možné podle potřeby rozdělit v poměru 50/50 anebo 60/40. Tím stroj nabízí dvě varianty aplikace. První z nich je tzv. Single-Shot, kdy dvě výsevní ústrojí dávkují dva komponenty odděleně, ale další doprava od zásobníku funguje již společně. Oba rozdílné komponenty jsou tak vedeny jednou semenovodnou trubicí k dvoukotoučovým secím botkám a společně uloženy do výsevní rýhy. Takto je možné při setí ozimů poskytnout mladým rostlinkám v počátečních vývojových fázích nezbytnou startovací dávku živin. V rozdělovacích hlavách je integrováno automatické řazení kolejových řádků.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 48/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down