26.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilní adaptéry s velkými záběry

Žací adaptéry s flexibilním přizpůsobením povrchu se stávají stále populárnějšími. Svůj přírůstek do této oblasti trhu má také firma Claas. Tento specializovaný výrobce má již delší dobu v nabídce adaptér s pohyblivými pásy, tzv. „Draper“ s názvem MaxFlow. A od sezóny 2019 jej doplnil novými modely  Convio a Convio Flex.

Své nové adaptéry Convio vyvinula firma Claas tak, aby byly dokonale připraveny na nároky ohledně rostoucího pracovního záběru. V Evropě nabízené velké varianty Convio 1080 a 1230 mají záběr 10,74 a 12,26 m. Původně hlavně pro americký trh a extenzivní pěstební technologie byly připraveny adaptéry Convio 1380, které při jedné jízdě sečou 13,79 m široký pruh porostu. Nicméně mezitím se tyto adaptéry spolu s největšími Lexiony uplatňují i na polích v Evropě.

Adaptér existuje ve dvou základních variantách: jako Convio v pevném provedení, a Convio Flex jako flexibilní verze. Adaptéry se připojují podobně jako známé typy Vario, nicméně Convio Flex potřebuje pro své optimální fungování možnost změny nastavení úhlu na šikmém dopravníku.

Adaptéry Convio Flex mají více pohyblivých částí. V horní části se otáčí šnekový dopravník o průměru 425 mm. Je poháněn hydraulicky olejem od čerpadla, umístěného na vstupní převodovce adaptéru – stejně, jako pohyblivé pásy. Dva boční pásy dopravují posečenou hmotu ke středu, kde kolmo k nim běží další pás. Ten je poháněn nezávisle na příčných pásech olejem od samostatného čerpadla a dopravuje hmotu v podélné ose ke vkládacímu válci.

Samozřejmě může být i nové Convio  doplněno o aktivní děliče. Aby tato přestavba na řepku byla co nejsnazší, lze děliče připojit i odpojit bez použití nářadí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down