14.03.2016 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilní řešení nejen pro zemědělství

Současné zemědělství je charakteristické poptávkou po kvalitním strojovém vybavení. Jednou z firem, která nabízí techniku pro zemědělství s tradiční spolehlivostí, je Mercedes-Benz. Není v tomto oboru žádným nováčkem; vozidla Unimog si na trhu udržují již více než dvacet let svůj vlastní segment, a nově k nim přistupují ještě zemědělské nákladní automobily a automobilové tahače v nejnovějším provedení.

V zemědělské dopravě je od použité techniky vyžadována spolehlivost, důležitá pro dosažení požadované pracovní výkonnosti. A to vše při rostoucích dopravních vzdálenostech i objemech hmoty. Zároveň mají uživatelé také určité představy o pracovním komfortu. Moderním nárokům na vnitropodnikovou i mimopodnikovou dopravu umí svým sortimentem vyjít vstříc firma Mercedes-Benz.

Pro smíšené nasazení k dopravě po silnici i k pohybu na poli jsou vhodné terénní nákladní automobily řady Arocs. Vyznačují se robustností, prověřenou nejtěžším nasazením na stavbách. A také nízkou pohotovostní hmotností, která při celkové dovolené hmotnosti 40 t poskytuje prostor pro užitečnou hmotnost až 24 t. Přeprava velkého objemu materiálu rychlostí až 90 km/h, a tedy i po dálnicích, vytváří vhodné předpoklady pro vysokou výkonnost.

Možnosti agregace různých typů návěsů a tím i mnohostranné využití má zemědělský tahač Arocs 4 x 4. V přestavbě od specializované firmy Paul Nutzfahrzeuge je vhodný k dopravě zrna, brambor, okopanin či senáží, ale také k výkonné přepravě silážní kukuřice na místo uložení a kejdy či digestátu zpět na pozemky. Přitom má značnou terénní mobilitu, takže může zajíždět až k aplikačním soupravám na poli bez velkých prostojů.

Zástupce uvedených výrobních řad spolu s vozidly Unimog bude možné zhlédnout v expozici společnosti Croy s. r. o. na veletrhu Techagro v Brně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down