Flexibilní stroj pro hluboké zpracování půdy

Jedním z výrobců, kteří představili na veletrhu SIMA 2017 své novinky, je i firma Kuhn. Stalo se tak formou tiskové konference. Velké množství novinek přichází pro letošní sezónu v oblasti zpracování půdy a setí.

Jednou z nich je i nový Performer 3000. Byl vyvinutý pro zemědělské podniky v Evropě, které disponují traktory s výkonem od 200 do 350 k. Nový model má záběr tři metry a doplňuje stávající řadu kombinovaných kypřičů se záběrem od 4 do 7 m.

Performer firmy Kuhn se vyznačuje výkonností a dokáže provádět čtyři pracovní operace v průběhu jediného přejezdu: rozdrobit půdu, promísit s posklizňovými zbytky, urovnat povrch pozemku a následně i konsolidovat. V období pracovních špiček představuje Performer vhodný stroj pro hluboké zpracování půdy při jednom přejezdu. Jednotlivé pracovní moduly (talíře, radličky a válec) mohou být využívány v kombinaci anebo samostatně. Při podzimním zpracování půdy pro jařiny může být stroj využíván i bez utužovacího válce.

Firma Kuhn nabízí již po dobu dvou let nové radlice s hydraulickým nonstop jištěním, jejichž vypínací sílu je možné nastavovat až na 9 kN. Díky tomu zůstávají v nastaveném záběru i za těžkých podmínek a stroj se nerozhoupává.

Nový kombinovaný kypřič Performer 3000 může být podle potřeby vybaven jedním ze dvou druhů opěrných válců. Verze HD-Liner 700 provádí zpětné utužení půdy až do hlubokých půdních vrstev, zatímco nové provedení zdvojeného opěrného válce s U-profilem vykazuje vyšší utužovací účinek na povrchu půdy a slouží pro její intenzivnější rozdrobení.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *