Flexibilní stroje pro zakládání porostů

Firma LEMKEN jako specialista v oboru zpracování půdy a setí nabízí ucelený sortiment pneumatických secích strojů, ze kterého si vybere vhodný typ každý pěstitel. Přitom je možné jak menší nesené typy, tak i velká polonesená provedení kombinovat s jedním z celé řady půdozpracujících strojů tak, aby při jednom přejezdu byla zaručena optimální příprava seťového lůžka v konkrétních půdních podmínkách.

V České republice existuje řada zemědělců z oblasti rodinných podniků, kteří jsou velice spokojeni se službami secího stroje Solitair 8. Traktor s neseným secím strojem je na členitých pozemcích obratný, přitom zásoba osiva v zásobníku o objemu až 1850 l spolu s vyšší pracovní rychlostí dovolují dostatečnou výkonnost. Výsevní ústrojí umožňuje vysévat všechny druhy osiv.

Secí stroje řady Solitair 9 jsou legendou firmy LEMKEN v celé Evropě. A to nejenom nesené, ale především polonesené varianty pracující s maximální spolehlivostí v klasické i konzervační technologii hospodaření. Centrální dávkovací ústrojí může být nastaveno na výsevky v rozpětí od 1,5 až do 300 kg/ha a řídicí a kontrolní funkce přejímá počítač Solitronic. O uložení osiva do půdy se starají dvoukotoučové výsevní botky s přítlačnými kolečky potaženými pryží.

Precizností a výkonností se vyznačují také secí kombinace Compact-Solitair. Středová opěrná pěchovací jednotka vytváří rovnoměrné zpětné utužení seťového lůžka na všech typech půd a velkokapacitní zásobník výrazně omezuje nutnost doplňování osiva. Kromě sekce s talířovými branami Heliodor může být tento stroj vybaven také rotačními branami Zirkon.

Velkou novinkou na našem trhu jsou pneumatické secí stroje Solitair 25.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *