Flexibilní systém setí pro velké záběry

Společnost APV se stále rozrůstá, a to nejenom jako firma, ale i svým sortimentem. Na veletrhu Techagro prezentoval nový secí stroj PS 1600 M1 výrazné rozšíření programu secích strojů o varianty s velkoobjemovým zásobníkem.

Zemědělské podniky s rostlinnou výrobou na velkých plochách tak mohou být ještě produktivnější, protože s novým secím strojem APV lze obsluhovat půdozpracující (nebo secí) stroje o záběru až dvanácti metrů. Se zásobníkem o objemu 1600 l se zároveň sníží četnost přestávek pro doplňování osiva. Zásobník je vyroben z plechu a opatřen velkým plnicím otvorem pro snadné plnění osivem z velkoobjemových vaků. Je osazen senzorem pro kontrolu hladiny osiva a otvorem ve spodní části pro snadné vyprázdnění zbytkového množství.

Jak označení napovídá, stroj byl agregován s nosičem MT2 M1, který mu poskytuje značnou flexibilitu. Secí stroj nemusí být trvale ve spojení jen s jedním typem půdozpracujícího stroje, ale lze jej snadno a rychle odpojit. Nosič se připojí do tříbodového závěsu traktoru, takže hmotnost secího stroje a osiva dotěžuje zadní nápravu traktoru. Nosič lze vyrobit pro agregaci do tříbodových závěsů traktoru kategorie II, III nebo i IV, zároveň disponuje i hadicemi o dostatečné délce. Vedení hadic až k místu uložení osiva včetně odrážecích talířů je třeba domontovat na půdozpracující stroj, což není náročný úkon. Systém firmy APV se obejde bez samostatné rozdělovací hlavice na půdozpracujícím stroji.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *