Fólie místo sítě

Použití strečové fólie si mimo klasické vázání do sítě získává své místo u specialistů v živočišné výrobě. Nově je v nabídce i pro všechny lisy na válcové balíky Krone Comprima, a to včetně modelů Comprima X-treme.

Možnost vázání do fólie není vyhrazena jen novým lisům Comprima, ale lze ji dodatečně realizovat na všech modelech vyrobených od roku 2014. Výhody technologie vázání do fólie se projeví především u lisování senážních balíků, u nichž po zavázání následuje proces ovíjení fólií.

A jaké jsou přednosti strečové fólie oproti klasické síťovině? Použití strečové fólie přináší vyšší utažení balíků, lepší vytěsnění vzduchu díky vyšší elasticitě fólie, a tím i zvýšení kvality konzervovaného materiálu. Celkové pokrytí balíku fólií na čelech a obvodu je rovnoměrnější. Další výhodou je snadnější rozbalování a likvidace jen jednodruhového odpadového materiálu – recyklovatelné fólie. Dobře je vyřešeno též odstřižení fólie po ukončení vázání, ta se napnutím nestáhne do úzkého pruhu, ale je odstřižena najednou v celé šířce. Následující balík tak zachytává roztaženou fólii okamžitě v celé šířce, což má vliv na její spotřebu a na náklady spojené s lisováním.

Velmi jednoduchá je změna mezi vázáním do sítě a fólie. Jak uvádí výrobce, jde jen o to, jaký materiál je vložen do systému vázání. Zda to bude role síťoviny, nebo strečové fólie. Krone samozřejmě doporučuje použití vlastní ověřené fólie s názvem Excellent Round Wrap, která svou šířkou 1280 mm překryje celý balík i s okrajem (tak, jak je to žádoucí i při vázání do sítě). Díky vynikající přilnavosti a pevnosti udrží tato 5vrstvá fólie o síle 16 μm slisovaný balík v adekvátním tvaru a konzistenci.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *