Ford ve službách zemědělství

Terénní osobní automobily jsou v zemědělství v rostoucí oblibě. Také z toho důvodu se Dne společnosti Agromex v Hummer centru u Prahy zúčastnila firma Auto Palace Spořilov, která prezentovala off-roadová vozidla Ford. K vidění byla mimo jiné dvě vozidla Ford Ranger, přičemž jedno z nich bylo určeno k testovacím jízdám. V rozbahněném terénu si při vyjíždění a sjíždění prudkých stoupání nic nezadalo se slavnými armádními Hummery.

Terénní pick-upy se dobře hodí k cestování z kanceláře po silnicích i polních cestách až na pole za každého počasí. Kromě posádky mohou převážet i různé další vybavení, včetně například kolíků atd. Vystavené Fordy Ranger mají nosnost plošiny za kabinou na úrovni 980 kg, takže lze naložit například i pytle s osivem či hnojivem nebo kanystry s přípravky na ochranu rostlin či balíky sena nebo slámy. U balíků ocení každý zemědělec velký objem nákladového prostoru na úrovni 1,8 m3, pokud je Ranger osazen tzv. Single kabinou (pro dvě osoby). Větší kabina Double Cab pak umožňuje převážet až pět osob.

Pro svou dobrou mobilitu Ford Ranger disponuje originálně pojatým přiřaditelným pohonem všech kol. Za rychlejší jízdy po silnici obsluha zařadí „delší“ variantu pohonu, což je vhodné například pro jízdu na zasněžené vozovce. Naproti tomu pro jízdu nízkou rychlostí je určen další převod, který se zapíná na polních cestách nebo při vyjíždění kopců. Změnu z pohonu zadních kol na pohon všech kol a zpět lze provést otočením ovladače v blízkosti řadicí páky.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *