Fungující spolupráce se vyplácí

Na dni otevřených dveří firmy Vobosystém, s. r. o., se kromě jiných obchodních partnerů této firmy prezentovala i společnost Granit Parts, k.s. Vobosystém je zavedená prosperující firma, která se zabývá zejména prodejem nové i použité zemědělské techniky, jejím servisem a prodejem náhradních dílů. Granit Parts nabízí kompletní program náhradních dílů. Protože za touto, ještě mladou společností na českém trhu stojí mateřský německý koncern Fricke, může být spolupráce oboustranně výhodná.

Vobosystém, s. r. o., přivítal návštěvníky ve svém sídle v Uhlířských Janovicích. Na programu byly různé prezentace prokládané vtipnými klipy nejen ze zemědělské praxe. V úvodu vystoupil Ing. Petr Vobořil, ředitel společnosti Vobosystém, a následovali prezentace obchodních partnerů společnosti. Jednou z nich byla na trhu v České republice celkem nová firma Granit Parts, k.s.

Vobosystém, s. r. o.
Firma Vobosystém byla založena v roce 1993 a od začátku byla její stěžejní činností prodej zemědělských strojů a náhradních dílů a také servis. Výhodou Vobosystému je široká paleta nabízených strojů, která činí firmu nezávislou na jednom importérovi. Vlajkovou lodí mezi traktory je značka Case IH. Minulý rok se umístila na druhém místě nejlepšího prodejce traktorů značky Case IH. Kromě této značky se v areálu společnosti můžete setkat se stroji na zpracování půdy a setí značek Kverneland, Farmet nebo SMS, manipulační stroje zastupují značky JCB, Cime, Molčík či ZDT. Aplikační technologie, mulčovače drtiče a kontejnery mají na starosti značky Tebe, Kotte, Bratner. Stroje pro sklizeň píce nesou značku Krone, stroje pro ochranu a výživu rostlin zase značky Rau, Agrio Kremže nebo rozmetadla Vicon. V neposlední řadě má Vobosystém ve svém sortimentu zastoupeny stroje pro sklizeň a pěstování zeleniny.Paletu strojů vhodně doplňuje i malá technika.
Firma Vobosystém rostla a rostla. V roce 2000 nastal zlom v podobě nových prostor zrekonstruovaného teletníku a o několik let později je již v areálu firmy servisní hala vybavená dokonce hydraulickými zvedáky na traktory o nosnosti 20 tun.

Granit Parts, k.s.
Proti Vobosystému je firma Granits Parts na českém trhu mladicí. Vstoupila na něj totiž teprve minulý rok. Za sebou ale má velkou mateřskou společnost Granit Quality Parts, která spadá do německého koncernu Fricke a je z jeho pěti divizí jednou z největších. Zastoupení pro Českou republiku nese název Granit Parts, k.s., má sídlo ve Velkém Meziříčí a zastupují ho Miroslav Nedoma a Rudolf Vomela. Společnost Fricke byla založena v roce 1923 a během několika desetiletí se rozrostla v úctyhodný kolos. Jejím původem je německé město Heeslingen, kde je také vybudováno velké logistické centrum.
Portfoliem společnosti Granit Parts je kompletní sortiment náhradních dílů, který čítá přes 120 000 položek. V základě je možné nabídku náhradních dílů rozdělit na díly Granit a díly originální. Díly Granit si nechává firma vyrábět u dodavatelů, díly originální vyrábějí dodávají přímo výrobci strojů.
Granit Parts je velkoobchodem. Prodej je proto řešen přes domácí dealery, kteří vzcházejí ze stávajících prodejců zemědělské techniky, náhradních dílů, servisních středisek atp. Strategií firmy je být partnerem pro specializované obchodníky. Zabezpečovat jim kompletní poradenství i s technickým know how, spolehlivou dodávku a marketingovou podporu. K tomu slouží osm katalogů s více než 100 000 nejžádanějších náhradních dílů nebo webshop s téměř čtyřmi a půl miliony položek, kde nejenže si zákazník může objednat zboží, ale také vidí zpracování a stav jeho objednávky. Jiným způsobem prodeje je instalace regálových modulů přímo u zákazníků.
Po Evropě má společnost Granit Quality Parts 17000 obchodních partnerů a také firma Granit parts, která vstoupila český trh teprve loni, rozvíjí síť spolupráce

Spolupráce Vobosystému s firmou Granit Parts
Spolupráce mezi firmou Vobosystém a Granit se zrodila v dubnu loňského roku. V květnu byly vyřízeny první objednávky a trendem je rozvíjející se spolupráce.
Vobosystém je prosperující zavedená a silná firma, kterou navštěvují koncoví zákazníci nejen proto, aby u ní koupili nové stroje, ale také kvůli náhradním dílům s tím, že Granit nabízí ucelený sortiment náhradních dílů. Výhodou pro Vobosystém je fakt, že nemusí držet skladové zásoby. Pro Granit je zase Vobosystém výhodným partnerem z hlediska vysoké návštěvnosti za účelem nákupu náhradních dílů.
Spolupráce je užitečná podle Ing. Vobořila také díky operativnosti Granitu. Ti totiž prý hned vědí, zda mají náhradní díl na skladě a jsou schopni konkrétní díl dodat do 48 hodin. Přínosem jsou i akční měsíční a týdenní nabídky firmy Granit, které jsou zacíleny přímo na českého zemědělce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *