23.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hodnocení vegetace nezávislé na počasí

xarvio nabízí digitální produkty, které přináší agronomická doporučení specifická pro variabilní zóny polí, umožňující zemědělcům zvýšit efektivitu rostlinné produkce. Své algoritmy si xarvio začalo vyvíjet na základě dat z terénu již před více než 25 lety. Na akci Smart Farming Days v Německu prezentoval xarvio řadu novinek. Patří k nim i produkt s názvem „Bezoblačné mapy vegetace“. Ty jsou nově dostupné v produktu xarvio FIELD MANAGER.

Zemědělci, kteří chtějí sledovat vývoj svých porostů prostřednictvím satelitních snímků vegetace, byli doposud limitováni výskytem oblačnosti. Při zatažené obloze nebylo zpracování snímků možné. A to proto, že dosavadní technika je založena na optických snímcích ze satelitů. Tyto snímky mohou být správně zpracovány jen při bezmračném počasí. Proto v některých dnech neměli pěstitelé k dispozici žádné aktuální snímky svých porostů.

S řešením nyní přichází firma BASF Digital Farming. Ve spolupráci se společností Vandersat/Planet poskytuje zemědělcům přístup k vysoce kvalitním snímkům vegetace porostů, které jsou k dispozici každé tři dny – nezávisle na výskytu oblačnosti. Nové mapy porostů, nezávislé na oblačnosti, zemědělcům značně ulehčují reálné hodnocení vývoje rostlin. Jsou plně integrovány do modulu xarvio FIELD MANAGER a k dispozici zemědělcům v celé Evropě včetně České republiky od letošní sezóny.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 27/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down