21.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Husqvarna v Čechách po deseti letech

Když švédský král Karel Gustav IV. zakládal čtyřicet jedna let po kruté třicetileté válce, konkrétně v roce 1689, v městečku u jezera Vättern, zbrojířskou manufakturu, nemohl tušit, že její výrobky pod značkou Husqvarna, posléze doslova obletí svět. Sotva ho také napadlo, že po více jak třech stoletích se budou v srdci Čech, v Čelákovicích u Prahy, seznamovat stovky obchodních zástupců a dealerů s horkými novinkami, pro prodej v příštím roce.

Z pohledu historie je deset roků, proti těm třem stům jedenácti letům, kdy poprvé vešlo jméno Husqvarna ve známost, přece jen malou kapkou v moři. To snad na první pohled. Na ten druhý, je tato firma svou výjimečností a svou hodnotou, plnou číší informací a poznání, z které mohou znalci dokonalých strojů za dobu již jedné dekády do sytosti čerpat.
Je jisté, že Švédové české země přece jen nakonec dobyli, ale ne děly a mušketami, ale svým umem a dovedností. Důkazem toho je, že světoznámá Husqvarna je na českém trhu pevně usazená už deset let. Taková doba uplynula od doby, kdy bylo zřízeno oficiální obchodní zastoupení, které navázalo na dodávku výrobků prodávaných na našem trhu od šedesátých let. Výsledkem je prodej bezpočtu řetězových pil a dalších speciálních výrobků lesní a zahradní techniky. Bez Husqvarny si dneska svou práci nedovedou představit profesionální lesníci a zahradníci. O kvalitě šicích strojů by zase své mohli říci lidé z krejčovských salónů.
To všechno si v Čelákovicích připomněli ti, kteří značku Husqvarna u nás vytvářejí – prodejci a dealeři. Příležitostí k tomu byla slavnost uspořádaná právě k těm deseti letům, 4.října. Odpoledne se, pro spolupracovníky firmy a kolemjdoucí, na prostranství před místním kulturním domem, představily na šesti stanovištích žhavé novinky třetího tisíciletí v koncepčním bloku "Nová komunální technika" vytvořeném firmou.
Technické novinky byly zastoupeny zahradními traktory, provzdušňovači trávníku, odmechovači a prořezávači travních ploch, řezači travních koberců, pařezovými frézami, a dalšími užitečnými stroji.
Večer pak patřil těm, kteří jméno firmy v naší republice vybudovali, tedy těm, kteří jsou v přímém kontaktu se zákazníky a poskytují jim výrobky a servis. Generální ředitel Ake Straberg a vyhlásil nejlepší prodejce v kategoriích lesní a zahradní techniky za celých deset let.
Radost z úspěchů pak zpestřili umělci z nejznámějších, Petr Rychlý, Yveta Bartošová, Ilona Czáková, a další.
Husqvarna si chce u nás nadále udržet vedoucí pozici na trhu i díky maximálnímu souladu jejích výrobků s životním prostředím.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down