21.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

I v těžkém roce se daří stále růst

V uplynulém roce zaznamenala společnost BEDNAR FMT opětovný růst, a to ve všech směrech. V rámci fiskálního roku 2021/2022 došlo k navýšení obratu společnosti oproti roku 2021 o více než jednu miliardu CZK.

V minulém roce společnost BEDNAR FMT slavila 25. výročí od svého založení, a bylo to teprve 16 let od doby, kdy v místě současného výrobního závodu koupila první halu. Díky vytrvalým několikaletým investicím do personálního zastoupení ekonomicky přežila největší novodobý konflikt.

I když financování zaměstnanců BEDNAR v západním světě je v mnoha případech po několik let ztrátové, díky nim a dealerům ze západní Evropy se českému výrobci podařilo ustát výpadek strojů z Ruska a Ukrajiny a akcelerovat tržby. Byl to ale obecně těžký rok.

„Dosáhli jsme celkového obratu 3 560 000 000 CZK. V meziročním srovnání zaznamenala společnost nárůst v tržbách o 31,1 %. V roce 2022 BEDNAR FMT zvýšil podíl tržeb mimo Rusko a Ukrajinu na 90 %. V minulých letech tržby do těchto zemí činily cca 30 %. Jsem rád za nové rozložení zisků, které činí naši ekonomiku daleko odolnější. Navíc jsme se po letech investic do západních trhů dostali do černých čísel i na těchto trzích. 

Nejdůležitějšími trhy z pohledu tržeb byly pro společnost BEDNAR FMT v roce 2022 Česká republika, Francie, Polsko, Itálie, Rumunsko, Austrálie, Litva, Dánsko nebo Anglie. Narostl také počet zaměstnanců, kterých ke konci uplynulého roku bylo dohromady 582,“ říká Jan Bednář, obchodní ředitel společnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down