Inovace pro nadcházející sezónu

Massey Ferguson loni uvedl inovované typy sklízecích mlátiček. Začal pěkně od začátku abecedy, takže inovace se dotkly hlavně modelových řad Activa S a Beta. Novinkou letošní sezóny jsou nové modely nejmenší řady sklízecích mlátiček Massey Ferguson Activa. Mají větší výkon a zdokonalen byl i komfort při jejich obsluze. Sklízecí mlátičky MF Activa budou pro sezónu 2016 k dispozici ve dvou modelech MF Activa 7340 a MF Activa 7344. Jsou určeny pro malé a střední farmy, ale vyznačují se komfortním ovládáním a dokážou sklidit široké spektrum plodin pěstovaných v Evropě.

Nejmenší, ale komfortní
Pro nadcházející sezónu bude k dispozici nový model MF Activa 7340, který nahradí stávající MF Activa 7240. Stroj MF Activa 7340 je nejmenším modelem flotily sklízecích mlátiček Massey Ferguson a hodí se proto spíše pro menší a střední farmy. Nově ale může nabídnout výbavu, na níž jsme zvyklí jen u výkonnějších modelů. Poháněna je čtyřválcovým motorem se zdvihovým objemem 4,9 l a výkonem 176 koní. Kvůli plnění emisních limitů je zařazen systém SCR, jenž zároveň přináší i menší spotřebu pohonných hmot. Pohonná jednotka je již léty prověřená v úspěšné traktorové řadě MF 6600, jenž se rovněž může pyšnit nevýkonnějším čtyřválcovým traktorem na trhu.

Nové žací lišty, vyšší pracovní výkon
Sklízecí mlátičky řady MF Activa 7244 budou v nové sezóně nahrazeny modely MF Activa 7344. Novinkou je mimo jiné možnost vybavit stroj žací lištou PowerFlow s pracovním záběrem až 5,5 m. To přináší lepší výkon například při sklizni řepky. Lišty FreeFlow jsou k dispozici jakou předcházejícího modelu v pracovním záběru 4,2 – 6,6 m.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *