16.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovace u řezaček pro následující rok

Firma Claas stále zdokonaluje své produkty. Kromě mnoha dalších novinek ohlásila na rok 2023 také inovace u svých samojízdných sklízecích řezaček Jaguar. Změny přijdou především v oblasti pohonu sběrače u řezaček řady Jaguar 900. Kromě toho je pro všechny modely dostupný nový ovládací terminál Cemis 1200  s novou satelitní navigací GPS Pilot.

Příznivci firmy Claas si vzpomenou, že tento výrobce uvedl v roce 2021 jako třetí možnou variantu pohonu adaptéru u řezaček řady Jaguar 900 a Jaguar 900 Terra Trac přídavný hydraulický pohon prstového sběrače. Sběrač je v takovém případě poháněn hydraulicky a tedy nezávisle na pohonu vkládacího šnekového dopravníku. Variabilita v otáčkách sběrače tak umožnila realizovat automatické přizpůsobování otáček tohoto komponentu aktuální pojezdové rychlosti. Při všech rychlostech jízdy je tak dosahováno čistého sběru píce bez znečišťování, jen s minimálními ztrátami i sníženou úrovní opotřebení.

Souběžně k této vydařené inovaci si Jaguar 900 a Jaguar 900 Terra Trac budou umět za jízdy rychlostí nad 5 km/h otáčky sběrače přizpůsobovat rychlosti jízdy automaticky. Pokud se změní pojezdová rychlost anebo nastavení délky řezanky, pak jsou otáčky sběrače i vkládacího šnekového dopravníku novým podmínkám přizpůsobeny automaticky. Průtok hmoty řezačkou se tak stane ještě rovnoměrnějším – zvláště při sklizni výrazně nevyrovnaných řádků. Samozřejmě dále existuje i možnost manuální změny hodnot řidičem v průběhu práce z kabiny. Činnost řezačky je tak možné ještě lépe přizpůsobit proměnlivým podmínkám.

Pohony šnekového dopravníku a prstového sběrače jsou nově vybaveny automatickým mazáním řetězů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down