18.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovativní ložiska společnosti NSK na Agritechnice

Na veletrhu Agritechnica 2023 (12. až 18. listopadu, Hannover, Německo) se společnost NSK zaměří na trojici žhavých témat, která mají dopad na zemědělství: udržitelné obdělávání půdy, pletí plevelů bez chemikálií a používání robotiky. Ve stánku C12 v hale 15 předvede společnost své schopnosti pomoci výrobcům zemědělských strojů využívat nejnovější techniku ložisek k lepšímu výkonu, udržitelnosti a hospodárnosti. Návštěvníci stánku uvidí tři reálné příklady zákaznických systémů, které využívají inovativní ložiska společnosti NSK.

Mezi vlastnosti, které zajišťují dlouhou životnost ložisek NSK i v náročných provozních podmínkách, patří funkce kontinuálního mazání a optimální utěsnění ložisek. Nejlepším způsobem, jak životnost ložisek zákazníkům doložit, je předvést úspěšné projekty, což je přesně přístup, který firma NSK zvolila na veletrhu Agritechnica.

Všechna vystavená zákaznická řešení se budou týkat udržitelných systémů pletí plevele a ošetření půdy, která pomáhají zemědělskému průmyslu nahradit glyfosát a chránit půdu způsobem šetrným k životnímu prostředí.

Robot s rychlou návratností

Příkladem může být FarmDroid FD20, ekologický a CO2-neutrální secí a plecí robot se solárním panelem. Díky autonomnímu 24hodinovému provozu bez externích nákladů na palivo se návratnost investice do stroje FarmDroid FD20 odhaduje přibližně na 12 měsíců.

Pokud jde o provoz, FD20 používá signál GPS k evidenci osetých ploch a následně provádí mechanické pletí plevele, a to jak mezi řádky, tak uvnitř řádků. Pro spolehlivé splnění těchto úkolů využívá FD20 přesná kuličková ložiska NSK řady 6004 s těsněním DDU na obou stranách, které zabraňuje vniknutí nečistot. Robustnost tohoto ložiska dále podporují vnitřní a vnější kroužky vyrobené z vlastního speciálního materiálu NSK: korozivzdorné oceli ES1, která má lepší odolnost proti korozi než standardní martenzitická ocel, ovšem bez kompromisů v tvrdosti. Výsledek? Snížené náklady na údržbu a prostoje.

Speciální kuličková ložiska a sekačky

Dalším klíčovým zákaznickým exponátem ve stánku NSK bude cepová sekačka Ferri pro sekání náspů a okrajů cest. Cepová sekačka Ferri, kterou lze připojit k terénním nákladním automobilům, jako je Unimog, je ideální pro údržbu na farmě. Tyto inovativní sekačky využívají náboje Agri Disc Hub: jednotky s dvouřadými kuličkovými ložisky s kosoúhlým stykem s děleným vnitřním kroužkem, které za pohybu absorbují velké axiální síly a klopné momenty. Společnost NSK dodává robustní jednotky Agri Disc Hub s rozměry podle požadavků zákazníka a s kombinací labyrintových a kontaktních těsnění, aby se zabránilo vniknutí nečistot a úniku maziva.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down