08.03.2023 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovované lisy s jednodušší obsluhou

Na podzim 2021 představila rakouská firma Pöttinger své lisy Impress po rozsáhlém faceliftu – v novém designu, s novým označením a řadou uživatelsky příznivých detailů. Zrovna takový nový lis měli možnost vidět návštěvníci akce Představování novinek společnosti Agrozet České Budějovice.

Označení Impress 3190 VC PRO znamená, že přísluší do řady 3000 a variabilní lisovací komora lisu umí formovat balíky o průměru 0,9–1,85 m. Balíky mohou mít hmotnost až 1000 kg a součástí lisu je integrovaná ovíječka.  Nově může být i lis v sólovém provedení vybaven vázáním balíku do fólie. Přitom lze používat fólii o šířce až 1400 mm a potom je balík převázán i přes hrany.

Nové role takové fólie ale nejsou zrovna lehké (hmotnost padesát kilogramů). Pöttinger myslí na obsluhu a vyvinul zjednodušený systém pro vkládání fólie do lisu. Výměnu role usnadňuje otočný nakládací stojan. Tuto nakládací pomůcku si lze k lisu objednat na přání.

Pod kryty nových lisů Impress řady 3000 je ukryta celá řada vylepšení a zároveň se rozšířila nabídka výbavy na přání. To osvědčené zůstalo zachováno – výkyvný sběrač, plnicí rotor Liftup či řezací ústrojí, osazené až 32 noži. Hlavní inovací u lisů Impress je zcela nově vyvinutá jednotka vázání. Optimalizovaná je brzda válečku vázání. Role s konstantním předpětím lze používat nezávisle na průměru. Maximální šířka role je 1400 mm. Vázací jednotka může být vybavena rolí sítě nebo fólie. Role již není brzděna elektricky, ale hydraulicky. Hodnoty nastavení pro síť a fólii se ukládají samostatně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down