12.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Interaktivní systém nastavení traktoru má novinku

Firma Claas stále rozvíjí schopnosti svého systému CEMOS pro traktory. Nově přichází s integrováním funkce Terranimo do systému CEMOS. Vedle efektivity a produktivity se uživatelům dává k dispozici také další strategie jízdy: zaměření na ochranu půdy.

Od léta 2022 patří funkce Terranimo do základního rozsahu funkcí systému CEMOS pro traktory. Interaktivní systém se schopností se sám učit a zdokonalovat se se tak rozšiřuje o další  funkcionalitu. Aplikace Terranimo je od léta 2022 plně integrována v systému CEMOS pro traktory a umožňuje tak ještě lepší nastavení traktoru pro šetrné působení na půdu.

Prostřednictvím ukazatele na terminálu Cebis bude obsluha traktoru informována o tom, zda za aktuálních podmínek hrozí nebezpečí poškozování půdní struktury od právě používané kombinace traktoru Claas a přípojného nářadí. Pro výpočty potřebná data o strojích a o aktuálních půdních podmínkách budou převzata z asistenčního systému Claas Cemos. Následně se tato data propojí se systémem Terranimo. Tento systém byl vyvinutý Vysokou odbornou školou v Bernu ve spolupráci s výzkumným institutem Agroscope Reckenholz a Univerzitou Aarhus v Dánsku i švédskou univerzitou University of Agricultural Sciences (SLU) a jedná se o speciální simulační model pro půdní utužení.

Systém vizuálně zobrazuje riziko nežádoucího zhutnění půdy ve třech vrstvách půdy. Pokud řidič na základě těchto informací změní nastavení kombinace traktoru a nářadí, jako například tlak vzduchu v pneumatikách, jsou tyto informace přímo započítány do vyhodnocování rizika systémem Terranimo.  Řidič díky tomu obdrží přímou zpětnou vazbu, jaký efekt jeho opatření na optimalizaci práce soupravy mělo.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down