Italské dny Pekassu

Řidiči, kteří projížděli 19. a 20. června pražskou Uhříněvsí, určitě zaregistrovali směrovky s nápisem Italské dny. Tyto ukazatele směřovaly do firmy Pekass, spol. s r. o., která pořádala k desetiletému výročí činnosti předváděcí dny komunální a malé zemědělské techniky. Prohlídce vystavených strojů předcházela prezentace firmy Antonio Carraro, na které návštěvníky přivítal Ing. Miroslav Pilz, ředitel společnosti.

Téměř celý areál firmy byl zaplněn traktory Antonio Carraro. Hned u vstupu vítala návštěvníky expozice speciálních traktorů pro zemědělství. V nabídce firmy jsou typy s řízením přední nápravy nebo kloubovým řízením s výkonem motoru od 48 až do 87 k. Vybaveny byly různým pracovním nářadím, pluhem a čelním nakladačem počínaje, zametacím kartáčem konče – vlastně tu bylo téměř vše, co zahradníci nebo vinaři a sadaři potřebují.
Zajímavým exponátem byla secí kombinace Carbogreen na výsev trávníků skládající se z půdní frézy, výsevního ústrojí a zapravovacího a urovnávacího válce.
Spolu s malými traktory jsme viděli i traktory klasické, spřažené s technikou Berti – stroji na údržbu krajnic či s lesními frézami, které slouží k drcení lesního odpadu.
Druhá expozice traktorů Antonio Carraro, tentokrát sloužící ke komunálním účelům, byla osazena opět různými pracovními adaptéry. Traktory TTR 4400 HTS o výkonu motoru 40 k jsou vybaveny otočným řízením a hydrostatickým pojezdem. Namontována může být luxusní uzavřená kabina, možný je i otevřený model s ochranným rámem. Jak je z fotografií patrné, traktor je celoročně využitelný mnoha způsoby.
Po skončení prezentace jsme se na činnost firmy, průběh a také na jméno výstavy zeptali právě Ing. Pilze:
„Název Italské dny jsme zvolili právě proto, že výstava je zaměřena především na traktory a komunální techniku Antonio Carraro. Tato italská firma vyrábí ucelenou řadu speciálních traktorů pro zemědělství a celou řadu komunálních traktorů. Na naší výstavě můžete vidět obě řady. Jak k zemědělským, tak ke komunálním traktorům, resp. nosičům lze připojit celou řadu pracovního nářadí či pracovních adaptérů, které jsou z velké části také italskými výrobky. Výstava byla určená převážně zájemcům o tuto techniku, především pro komunální použití. Podnik svou nabídkou oslovuje firmy, které mají co do činění se zakládáním a údržbou zeleně a úklidem veřejných prostranství.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *