Italský traktor spolu s švédskou frézou si s českými závějemi hravě poradí

Letošní zima opravdu nebyla na sněhovou nadílku skoupá. Zajímalo nás proto, jak se nechá využít technika k odklízení sněhu, používaná během roku k jiným pracím. Protože víme, že má firma Pekass ve svém prodejním programu i sněhové frézy, vypravili jsme se podívat, jak zvládá příděl sněhu fréza Trejon v agregaci s traktorem Antonio Carraro.

Souprava traktoru a sněžné frézy pracuje v rekreačním areálu Green Valley Park na Benešovsku. Už na příjezdové komunikaci bylo jasné, že bez frézy by to letošní zimu opravdu nešlo.
Na místě se nás ujal majitel areálu Adolf Mach, který nám sdělil, jak se k malotraktoru propracovali: „Vystřídali jsme již velkou řadu techniky na odkliz sněhu, ale nikdy to nebylo to pravé. Jednou to byla multikára pak konvenční traktor se sněhovou radlicí a další.“ Až jednou narazili na traktor Antonio Carraro. „Od té doby jsme naprosto spokojeni a až na malé detaily funguje traktor výborně. Spokojeni jsme i s kvalitou provádění servisu. Ta je pro nás velice důležitá“, rozpovídal se o stroji majitel.
Traktor Antonio Carraro TTR 4400 HST disponuje tříválcovým motorem o výkonu 40 k. K pojezdu slouží třístupňová hydrostatická převodovka. Díky otočnému sloupku řízení, s kterým se zároveň otáčí i sedačka je ve chvilce ze zadního tříbodového závěsu přední. Uzavřená kabina poskytuje řidiči, hlavně při práci s frézou, příjemnou ochranu proti povětrnostním vlivům. Díky nízké hmotnosti není problémem využití traktoru i mimo zpevněné plochy.
Sněžná fréza Trejon 150 pohltí sněhovou závěj šíře 150 cm. Směrovací koncovka pak může odhazovat sníh na libovolnou stranu podle místních podmínek.
V rekreačně sportovním areálu není traktor Antonio Carraro využíván jen se sněžnou frézou, ale má celoroční využití. Při menší sněhové nadílce poslouží k úklidu sněhu sněhová radlice, v letním období najde traktor uplatnění při údržbě sportovišť a vlastně celého areálu. Zametací kartáč lze využít během celého roku.
Ze slov obsluhy vypynulo, že předchozí technika nebyla špatná, ale do místních tvrdých podmínek je současný traktor to pravé. Dnes už by prý jinou „mašinu“ ani nechtěl.

Text a foto
Vladimír Skalický

popiska:
Sněžná fréza letos spolykala tuny a tuny sněhu
Traktor před svou garáží
S takovýmito závějemi si musela souprava poradit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *