Italský žralok poprvé ukázal zuby

Na revolučních principech japonské filozofie kakušin stavěli tentokrát italští konstruktéři nového modelu traktoru značky Antonio Carraro. Jde v nich především o markantní vylepšení designu, ale i celkové konstrukce a zajištění výroby. Traktor Ergit 100 upoutá na první pohled novou kapotou s linií žraločí tlamy, účelně integrovaným bullbarem pro ochranu chladiče a kapoty motoru a pochopitelně navýšeným výkonem.

Dovozce traktorů Antonio Carraro do České republiky, společnost Pekass, a. s., představila novou modelovou sérii traktorů Ergit100 v druhé polovině letošního července v malebném areálu Horse academy ve středočeském Petříkově nedaleko Velkých Popovic. Účastníci akce se mohli hned po slavnostním křtu nových traktorů při zkušebních jízdách přesvědčit o jízdních i ergonomických vlastnostech prezentovaných strojů.

Se zvýšeným výkonem
Zúčastněné přivítal předseda představenstva akciové společnosti Pekass Ing. Miroslav Pilz. Jak uvedl, spolupráce s italskou značkou Antonio Carraro trvá již deset let a na českém trhu bylo umístěno již několik stovek těchto kompaktních traktorů.
Představení dvou zástupců nové řady Ergit 100 se ujal vedoucí komunální divize společnosti Pekass Ing. Radek Mašek. „Označení Ergit100 má hned dvojí symboliku. Jednak značka Antonio Carraro oslaví v příštím roce sto let od svého založení a za druhé jde o připomenutí zvyšujícího se výkonu motorů, který se již i u těchto kompaktních traktorů blíží ke 100 koním. Pochopitelně, že k výkonu motorů bylo třeba dimenzovat i kvalitu dalších komponentů, jako jsou například převodovky, vývodové hřídele, chlazení a podobně. Nově vyráběná série zahrnuje 14 modelů s označením TGF, TRX, TRG, TTR a SRX. Pro dnešní den jsme vybrali dva zástupce, u kterých předpokládáme, že se nejvýrazněji prosadí, ať již v zahradnictví, sadařství nebo komunální sféře.
Prvním z modelů je TRX 9800 s výkonem motoru 87 koní, druhý model TRG 10400 pracuje s výkonem 95 koní. Stroje nezaujmou jen svým výkonem, ale i vylepšeným designem a řešením kabiny, ve které nechybí jeden z trumfů strojů Antonio Carraro – otočné řízení RGS,“ poznamenal Radek Mašek.
Pohonnou jednotkou modelu TRG 10400 je čtyřválcový turbodieselový motor s mezichladičem stlačeného vzduchu, přímým vstřikováním paliva a protiběžným vyvažovacím hřídelem. Motor s výkonem zmiňovaných 95 k splňuje stejně tak jako pohonné jednotky ostatních modelů emisní normu TIER 3A. U všech modelů jsou poháněna všechna kola. Pohon přední nápravy je možné elektrohydraulicky odpojit. Elektrohydraulické ovládání je k dispozici také pro uzávěr diferenciálu zadní nebo obou náprav. Synchronizovaná převodovka umožňuje řazení 32 rychlostních stupňů (16 vpřed a 16 vzad se synchronizovaným reverzorem) při maximální pojezdové rychlosti 40 km/h. Spojka převodovky je ovládána hydraulicky. Brzdy jsou použity kotoučové v olejové lázni s hydraulickým ovládáním. Nezávislý vývodový hřídel pracuje s otáčkami 540/540E ot/min. Do zadního zdvihacího zařízení je integrován nový rychlozávěs Slider, ten umožňuje v různých polohách nastavení nejrůznější varianty využití traktoru. Do struktury karosérie traktoru lze pohodlně vsunout doplňková závaží, přičemž rozchod kol a rozměry stroje zůstávají nezměněny. Karoserie tvarovaná z nových spojovacích materiálů odolných proti nárazům je uložena na tlumicích silentblocích.
Pro model TGF je zkonstruována kabina Protector 100 s klimatizací včetně topení a digitální regulací vnitřního tlaku. Specifická data o tlaku ukazuje displej Air Control instalovaný u přístrojové desky. Na dalších modelech je použita kabina s označením Star Light s klimatizací, topením a střešním oknem. Joystick je instalován na loketní opěrce sedadla řidiče a umožňuje tak obsluze velice jednoduché ovládání stroje v obou směrech jízdy.

Financování je zajištěno
„Za posledních pět let zaznamenala společnost Pekass, a. s., nárůst o více než 200 % zrealizovaných smluv pro naší klientelu. Nabízíme možnost financování formou obchodního úvěru nebo finančního leasingu. U obchodního úvěru lze využít možnost odpočtu celého DPH z pořizovací ceny stroje s možností případného rozpuštění formou mimořádné splátky v průběhu splácení, což má významný efekt pro rovnoměrné rozložení zatížení cash-flow. Forma úvěru dává klientům možnost čerpání státních dotací, kdy okamžikem předání stroje přechází vlastnické právo na klienta, a tím je splněna podmínka čerpání státních dotací nebo jiných příspěvků z rozpočtu.
V rámci těchto služeb s minimálním možným navýšením je i varianta finančního leasingu například bez první mimořádné splátky, která klienta na začátku smluvního vztahu zatěžuje, a kde je možné následně využít volné finanční prostředky pro jiný investiční záměr.
Doba trvání smlouvy u obchodního úvěru je minimálně 12 měsíců. U finančního leasingu je minimální doba trvání smlouvy 54 měsíců, splácení je možné i na kratší dobu (12, 24, 36, 48), případně 60 nebo 72 měsíců. V rámci protikrizového balíčku je nyní stanovena minimální doba trvání smlouvy finančního leasingu u II. odpisové skupiny na 24 měsíců. Společnost Pekass, a. s., umožňuje svým klientům stroje výhodně pojistit, včetně strojního pojištění. Nezanedbatelnou výhodou pro klienta je rychlost vyřízení financování stroje ve zkráceném termínu. Konkrétně to znamená, že po předložení potřebných podkladů má klient závaznou informaci o možnosti financování do 48 hodin,“ seznámil s možnostmi financování nákupu strojů Ing. Václav Himmel zabývající se ve společnosti Pekass leasingem a úvěry zemědělské a komunální techniky.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *