27.09.2020 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Izraelský samojízdný krmný vůz

Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících užitkovost skotu s tržní produkcí mléka je krmení. Nestačí přitom hledět jen na kvalitu krmiva, ale též na celou technologii pracovní operace, tj. na nabírání komponent krmné dávky, jejich míchání a zakládání homogenizované krmné dávky na krmný stůl. Ve Školním zemědělském podniku Nový Jičín se nechali inspirovat v zemi s nejvyspělejším zemědělstvím světa a s nejvyšší užitkovostí mléčných krav, v Izraeli, a zakoupili samojízdný krmný vůz RMH Premium 21 izraelské výroby. V České republice tyto vozy prodává společnost LUKROM, spol. s r. o.

Specifické požadavky

Před dvěma lety se ve Školním podniku rozhodli vyměnit samojízdný krmný vůz, který měl na starosti krmení dojného skotu. Původní stroj měl již svá nejlepší léta za sebou a byl dosti poruchový, a tak začali s výběrem nového, na nějž měli několik specifických požadavků vycházejících z organizace chovu.

Především šlo o schopnost delších přejezdů po komunikaci, neboť vůz má za úkol nakrmit jednou denně na jedné farmě jalovice a následně přejet šest kilometrů na další středisko, kde je třeba dvakrát denně nakrmit dojnice. Dalším požadavkem byla velikost vany v kombinaci s rozměry stroje. Na středisku v Kuníně jsou totiž kravíny s malými vjezdy, ale zase je potřebná dostatečně velká míchací korba, aby vůz na jedno naložení založil krmivo pro celou skupinu dojnic. V neposlední řadě hledali stroj, který bude mít prvky automatizace ve smyslu softwaru a cloudového řešení, přes které je možné do stroje zasílat „recept“ na krmnou dávku a stejně tak ze stroje jsou data o provedené práci ukládána na cloud.

To všechno, a ještě o něco víc nakonec dokázal splnit samojízdný krmný vůz RHM Premium 21, který výrobce ještě přizpůsobil podniku přímo na míru.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down