28.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak lokálně přidat další účinnou látku?

Při aplikaci látek pomocí postřikovače může nastat situace, kdy je k základní postřikové kapalině během dne zapotřebí přidat ještě další přípravek.  Proto, aby to bylo možné, představila firma Amazone pro letošní rok novinku – systém DirektInject.

Pokud je jím postřikovač vybaven, je systém DirektInject integrován do okruhu proudění kapaliny, ale zároveň i do systému ovládání postřikovače pomocí ISOBUS. Na pravé straně postřikovače, v prostoru, utěsněném před vnikáním prachu, je usazena přídavná nádrž o objemu 50 l a další komponenty nového systému. Přípravek, který je zapotřebí k postřikové jíše přidat, nasává vysokotlaké pístové čerpadlo z této malé přídavné nádrže.

V této nádrži se nachází také mechanické míchací zařízení. Proto, aby bylo možné homogenizovat přípravek či podpořit rozpouštění granulovaného přípravku, lze činnost míchacího zařízení nastavovat ve třech stupních. A nechybí ani systém čištění vnitřního prostoru nádrže.

Jakmile obsluha postřikovače aktivuje přimíchávání dalšího přípravku, dojde k celé řadě změn. Cestování postřikové jíchy z nádrže do postřikových ramen přes nízkotlaký systém recirkulace DUS pro je přerušeno. O to se zaslouží uzavírací ventil. Kapalina je tak nucena cestovat od čerpadla přes směšovací komoru, průtokoměr a dále samostatným vedením do ramen.

Do směšovací komory přichází další přípravek od pístového čerpadla. Nízkotlaký systém recirkulace DUS pro přitom zůstává nečinný. Má volno z toho důvodu, aby se další přípravek nemohl dostat do hlavní nádrže postřikovače.* 

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down