29.06.2018 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak udržet farmu čistou a uklizenou

Čistota – půl zdraví, toto pořekadlo platí v živočišné a rostlinné výrobě dvojnásob a proto technika, která se o čištění a hygienu v sektoru zemědělství stará, musí splňovat vysoké standardy a dodržovat zákonné povinnosti. Jednou ze známých značek nabízejících techniku pro čištění nejen zemědělských podniků, je německá společnost Kärcher.

Expozice značky Kärcher zahrnovala velké množství strojů. Vysokotlaké čističe bez ohřevu HD s vysokým průtokem odstraní i pevně usazené nečistoty. Jsou ideální pro velké plochy a každodenní čištění strojů, vozidel a budov. „Vysokotlaké čističe s ohřevem HDS čistí horkou vodou při stále stejném tlaku s lepším výsledkem než čističe bez ohřevu,“ uvedl obchodní zástupce značky Kärcher Josef Měsíček.

Na Techagru byl k vidění stroj HDS 8/18-4 CX s integrovaným bubnem na navíjení vysokotlaké hadice, který lze vybavit i nástavcem pro odstraňování plevelů o pracovní šířce 20 cm. Variantu bez ohřevu vody zastupovaly vysokotlaký čistič HD 13/18-4S s průtokem 650–1300 l/h a pracovním tlakem 30–180 barů a stroj třídy Super Cage v robustním trubkovém rámu HD 25/15-4 Cage Plus s průtokem až 2500 l/h a maximálním tlakem 150 barů. Tedy stroj, který je právě díky vysokému průtoku a s tím spojenému splavovacímu efektu vhodný pro oblast zemědělství.

Z vysavačů nabízí značka Kärcher nejen mokro-suché vysavače s různými variantami čištění filtru, suché a kartáčové vysavače, ale také velké průmyslové vysavače a vysavače pro Zónu 22. Přímo v expozici Kärcher si mohli návštěvníci prohlédnout i mokro-suchý vysavač NT 30/1 Tact vybavený patentovaným, plně automatickým čištění filtru TACT. Dalším zástupcem model NT 70/2 Adv vybavený podlahovou hubicí pro širší záběr při odsávání. Zajímavý byl i model SGV 8/5, který spojuje funkce parního čističe a vysavače pro vysávání mokrých a suchých nečistot. Obchodní zástupce přiblížil ručně vedený zametací stroj KM 75/40 W, který pohání čtyřtaktní benzínový motor Honda o výkonu 3300 W. Jeho pracovní šířka s jedním postranním kartáčem je 75 cm. Jako další představil podlahový mycí stroj s odsáváním s elektrickým pohonem, diskovými kartáči, automatickým plněním vodní nádrže a rovnou sací lištou.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down