Je tady podzim, čas pluhů

Protože orba patří mezi základní agrotechnické operace, má významná obchodní společnost PEKASS Praha ve své nabídce i širokou škálu kvalitních pluhů Överum. A to jak pro menší farmáře, tak pro velké zemědělské podniky. V polovině října uspořádala na svém středisku ve Vlašimi Den s pluhy Överum, jehož součástí byly nejen poutavé přednášky, ale zejména praktické ukázky řady zajímavých orebních souprav.

Během dopoledního semináře hovořili zástupci firmy Överum Peter Kamps a Roeland Luijk o novinkách ze světa švédských pluhů. Na jejich vystoupení navázal prof. Ing. František Bauer, který se zabýval využitím regulační techniky při základním zpracování půdy. Při praktických ukázkách pak poukazoval na zásady správného seřízení pluhů, které vede k výrazné úspoře nafty.

Téměř za dokonalých půdních podmínek byly předvedeny dva menší návěsné otočné pluhy vhodné za slabší traktory i velké návěsné pluhy se stupňovitou nebo plynulou změnou záběru včetně nápravového pluhu s deseti radlicemi. K méně obvyklým patřila souprava tvořená sedmiradličným pluhem v zadním tříbodovém závěsu a dvouradličným pluhem v čelním závěsu traktoru Fendt 936 vario. Třešničkou na dortu pak byla praktická ukázka orby On-land, kterou předvedly pluh Vari Flex EX On-land s pásovým traktorem John Deere.*

Reportáž z praktické ukázky orebních souprav v blízkosti bájné hory Blaník přineseme v Zemědělci č. 45.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *