Jede traktor, jede už sedmdesát let

Dne 15. března 2016 tomu bylo na den přesně 70 let od vzniku prvních traktorů slavné tovární značky Zetor. Výrobce silných, odolných a efektivních červených strojů si v letošním roce připomíná významné jubileum a při této příležitosti probíhá doma i ve světě řada akcí pro zákazníky, veřejnost a fanoušky značky.

„Sedmdesáté výročí je významná událost v historii naší firmy, o to více nás těší, že se tolik lidí rozhodlo ji s námi sdílet. Je vidět, že značka Zetor není atraktivní pouze pro zákazníky, ale zůstává srdeční záležitostí i pro mnohem širší okruh lidí bez ohledu na profesní zaměření či věk. Děkujeme všem, kteří nás podporují na cestě k budoucnosti,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a. s.

Naráží tak na skutečnost, že se dosud oslav zúčastnilo přes 20 000 osob doma i v zahraničí, z toho jich až 5000 přišlo na akce konané v brněnském areálu společnosti ZETOR TRACTORS a. s. Návštěvníkům byla představena nejen historie značky, ale pře­devším současné traktory a budoucnost značky Zetor, kterou ztělesňuje designový koncept Zetor by Pininfarina nebo dva nové prototypy – New Major a Zetor Prototyp 50.

Oslavy 70. výročí značky Zetor zahájila oficiálně Zetor Tractor Show v Brně. Roadshow byla určená českým a slovenským zákazníkům a obchodním partnerům, kteří si mohli traktory vyzkoušet při práci v rámci praktických ukázek toho, co stroje všechno dokážou.

Nová prodejní a servisní pobočka v Německu

 

V červnu se pozornost upřela do Německa, kde byla slavnostně otevřena nová prodejní a servisní pobočka. Ta se nachází ve Witzenhausenu v centrálním Německu. Jedná se o nové prodejní a servisní místo značky Zetor.

„Otevření pobočky ve Witzenhausenu vnímáme jako strategický krok pro další rozvoj značky Zetor v německy hovořících zemích. Jejím umístěním v centrální části Německa jsme vytvořili vhodnější podmínky pro technickou podporu naší dealerské sítě především v oblastech západního, severního a středního Německa,“ říká Pavel Jahoda, ředitel společnosti ZETOR DEUTSCHLAND GmbH.

Zahájení provozu nové pobočky bylo pojato jako třídenní slavnost určená všem, kteří mají rádi traktory Zetor. Na oslavě byly k vidění traktory Crystal, Forterra, Proxima a Major. Návštěvníci se seznámili i s prototypem nového modelu Major, který bude uveden na trh v letošním roce, a dále také s prototypem tříválcového traktoru s výkonem 49 koní. Tento stroj, označovaný jako Zetor Prototyp 50, se stane v příštím roce základem páté, nejmenší modelové řady traktorů Zetor.

Zastávka v Litvě

Doposud poslední významná zastávka v rámci oslav proběhla v Litvě, kde se obchodní partner (společnost SPECAGRA) pokusil překonat světový rekord v kategorii „největší namalovaný obraz na zemi“. Na ploše o rozloze 20 ha a s pomocí traktoru Zetor Crystal, postřikovače a GPS byl namalován národní litevský erb (obraz je viditelný i z kosmu). Na potvrzení rekordu si kolegové z Litvy musí počkat až do oficiálního uznání porotou Guinessovy knihy rekordů, pro fanoušky traktorů Zetor jsou však rekordmany již nyní. Pro doplnění – dosavadní držitel rekordu pochází z Turecka a jeho obraz má rozlohu 1,2 ha, jde tedy jen o zlomek toho, co se podařilo vytvořit v Litvě.

Vedle překonání světového rekordu byl na území Litvy poprvé představen také designový koncept Zetor by Pininfarina, do kterého se již koncem příštího roku začnou převlékat jednotlivé traktory Zetor.

Akce fanoušků

K oslavám 70. výročí patří i akce fanoušků. Úspěchu dosáhl například Martin Havelka, když se svým strojem Zetor 25 podnikl cestu ze Žďáru nad Sázavou až na sraz traktorových veteránů do polského Lazu. Cestu dlouhou 800 kilometrů zvládl absolvovat za čtyři dny a jediné, co ke zdolání dlouhého putování potřeboval, bylo 90 litrů nafty. Martin Havelka není jediný, kdo dokazuje, jak odolné a jedinečné jsou stroje značky Zetor.

Ve Finsku se připravuje skupina nadšenců, která o letních prázdninách hodlá se svými zetory pokořit polární kruh. Držme jim palce, ať svého cíle dosáhnou.

Zetormánie zachvátila i další země, například na Slovensku se konal 2. ročník Zetor 25 Cup. Do soutěžní přehlídky modelů Z 25 se přihlásilo 28 soutěžních strojů. V jednotlivých disciplínách je podporovalo více než 4500 diváků.

Oslavy až do podzimu

 

Semdesát let je významný životní mezník, který si zasluhuje pozornost. Zetor si přichystal pro tuto příležitost speciální logo a webovou prezentaci. V červenci navíc vyvrcholila webová soutěž o nejzajímavější příběh s traktorem Zetor. Před všemi, kteří se do soutěže zapojili, smekáme pomyslný klobouk a patří jim všechna čest. Z příběhů je patrné, že traktory Zetor jsou členy rodin, na které jejich majitelé nedají dopustit. Galerii všech příběhů si můžete prohlédnout na webových stránkách společnosti.

Oslavy významného jubilea budou pokračovat až do podzimu. V České republice se s červenými krasavci budete moci potkat mimo jiné na veletrhu Země živitelka, na Slovensku na výstavě Agrokomplex. A připravuje se řada dalších akcí v cizině a všude tam, kde si traktory Zetor našly cestu do srdcí zemědělců. Traktor je Zetor. Již od roku 1946.

 ZETOR TRACTORS a. s.

Foto:

Výrobce silných, odolných a efektivních červených strojů Zetor si letos připomíná 70. výročí. Při této příležitosti probíhá v české republice i v zahraničí řada akcí pro zákazníky, veřejnost a fanoušky značky

V Německu byla slavnostně otevřena nová prodejní a servisní pobočka pro značku Zetor

V rámci oslav byl v Litvě překonán světový rekord v kategorii „největší namalovaný obraz na zemi“. Pomocí traktoru Zetor Crystal, postřikovače a GPS byl namalován národní litevský erb, který pokryl plochu 20 hektarů

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *