10.05.2016 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jeden podvozek a šest různých nástaveb

Firma Hawe je v našich podmínkách známá také svými výměnnými systémy nástaveb, které dovolují intenzivní využití podvozků s dvojicí nebo trojicí náprav. Při návštěvě výrobního závodu na severu Německa bylo možné získat více informací jak o nástavbách, tak i o samotných podvozcích.

Velké podniky v Německu s oblibou využívají systém výměnných nástaveb firmy HAWE. Podvozek s dvojicí nebo trojicí náprav je osazen nástavbou podle druhu vykonávané práce: univerzálním rozmetadlem hnoje DST, překládací nástavbou zrna ULW nebo cukrové řepy RUW, nástavbou s výtlačným čelem CSW, nástavbou pro transport řezanky SLW či v podobě sklápěče s označením MK. Pro realizaci pohonu funkcí nástaveb má podvozek průchodky pro uložení kloubového hřídele a pro jízdní komfort hydraulické odpružení oje i náprav.

Vyrobený podvozek tridem byl osazen nuceným řízením náprav pomocí bovdenu a Load Sensing hydrauliky traktoru. Tato varianta má výhodu v tom, že neomezuje možnost natočení traktoru vůči návěsu při manévrování. Pro odstavení a opětovné uchycení různých nástaveb je podvozek vybaven samostatnými pístnicemi a k nástavbám se upevní odstavné nohy.

Vývoj u firmy HAWE pokračuje dále a konstruktéři se snaží najít vhodné řešení pro snížení měrného tlaku na půdu. Testují prototyp pásového podvozku o šířce tří metrů pro své návěsy. Dodavatelem je firma Claas Industrietechnik v Paderbornu (CIT) a jedná se o verzi TerraTrac. Podvozek je konstruován tak, aby bylo možné pojíždět s plně naloženým návěsem i po silnici.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 7/2016.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down