Jeden pracovní stroj, mnoho využití

V rámci prezentační akce s názvem Unimog Tour 2017 se představila vozidla Mercedes-Benz Unimog s celou řadou nástaveb. Nástavby je možné také demontovat a vzájemně zaměňovat a tím dosahovat celoroční využitelnosti vozidel. Množství speciální výbavy Unimogu umožňuje fungování nástaveb a příslušenství.

Profesionální výrobci nástavby koncipují tak, aby byla možná jejich rychlá záměna. Pro pohon nástaveb může být Unimog osazen až čtyřmi čerpadly hydrauliky, která vyprodukují společně výkon až 140 kW. Není problém dodat Unimog s velkým výkonem motoru pro práci v horách anebo volnočasové aktivity (rallye) či s velkým rozvorem těm zájemcům, kteří potřebují převážet velké náklady. Také těžké, energeticky náročné agregace jako například těžká sněhová fréza nejsou problémem, protože čelní vývodový hřídel dokáže přenášet výkon až 160 kW. Síly, které se na nosič přenáší, absorbuje tuhý šroubovaný rám.*

Kabina s krátkou kapotou a s panoramatickým sklem má výhodu v dobrém výhledu vpřed, vzad i do stran; zároveň umožňuje řidiči včas odhalit případný skluz vozidla v zimě a ten může ihned reagovat.

Mercedes-Benz vhodně vystihl moderní trend s nabídkou hydrostatické převodovky. Zákazníci, kteří si vyzkoušeli možnost plynulé změny rychlosti a velice snadné reverzace při práci například se zametacím strojem, sněžnou frézou či se sekačkou, by již variantu s převodovkou mechanickou nechtěli. Při sečení trávy zvyšuje rychloreverzace denní výkon o 20-30 procent, protože tento velice často prováděný úkon je značně urychlený a zjednodušený. Dalším úspěšným systémem je posuvné řízení VarioPilot, kterým je vybavena většina vozidel Unimog, pracujících v ČR: typicky vozidla s nástavbou pro zametání či sečení.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *